Powstaje internat dla... żołnierzy

20.01.2017   Autor: Redakcja
---

W Wałczu powstaje internat dla żołnierzy. W remontowanym byłym hotelu dla pielęgniarek znajdzie się miejsce dla ponad siedemdziesięciu osób. Internat zostanie oddany pod koniec roku.

- Budynek znajduje się w zasobach Agencji Mienia Wojskowego i jest obecnie modernizowany. Po zakończeniu prac remontowych agencja przeznaczy go na realizację swoich zadań ustawowych związanych z zakwaterowaniem wojska. Obiekt będzie pełnił funkcję internatu wojskowego, w którym przewidziano 71 miejsc dla żołnierzy. Planowany jest również remont infrastruktury zewnętrznej i wewnętrznej. Do użytku przekażemy również rozbudowaną część parterową, na której znajdzie się recepcja oraz pomieszczenia socjalno-gastronomiczne - tłumaczy Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego.

W internacie zainstalowana zostanie winda na potrzeby osób niepełnosprawnych. W planach remontu jest również ocieplenie budynku i remont elewacji.

Koszt przystosowania budynku do potrzeb wojska to około osiem milionów złotych. Internat zostanie przekazany do użytku do końca listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group