Noc w starostwie? Pierwsza taka lekcja historii

10.01.2017   Autor: Redakcja
---

Powstańcy Wielkopolscy, prawdziwe rekwizyty, pogadanki historyczne oraz grochówka - to wszystko już dziś w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie. "Noc w Starostwie" ma upamiętnić 98. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

"Noc w Starostwie" rozpocznie się dziś, 10 stycznia o godz. 18.00 i potrwa do 22.00 w Czarnkowie.

- To nie tylko pierwsze w historii powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego takie wydarzenie. Z tego co mi wiadomo, podobnego eventu nie odnotowano w żadnym samorządzie na terenie Polski – podkreśla Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Na pewno będzie to ciekawa lekcja historii dla uczniów z wielu szkół z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

- Będą konkursy, rebusy, zabawy historyczne, związane z tematyką Powstania Wielkopolskiego – wymienia Anna Bielejewska–Bugajewska ze starostwa.

Podczas „Nocy w Starostwie” odbędą się także prelekcje historyczne. Swoje wystąpienia będą mieli zarówno historycy jak i pasjonaci. Tej nocy odbędzie się też projekcja filmu wyprodukowanego przez TV ASTA, a opowiadająca o jednym z epizodów związanych z pierwszym zwycięskim powstaniem w Polsce.

Chcemy przede wszystkim dotrzeć do dzieci i młodzieży, które poznają historię i którym w łatwy sposób będziemy mogli unaocznić, przybliżyć ten historyczny wątek – mówi Tadeusz Teterus.

W trakcie czterogodzinnego wydarzenia podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance będą umilać czas przybyłym gościom, będą śpiewali piosenki patriotyczne oraz recytowali wiersze.

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Czarnkowa, parking tuż obok budynku starostwa będzie bezpłatny już od godziny 17.00. Goście będą częstowani słodkimi przekąskami, a także grochówką.

opr. Aleksandra Lipiec, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group