Dwa nowe programy w pilskich szkołach

07.01.2017   Autor: Jakub Sierakowski
---

"Rozwiń skrzydła kariery" i "Erasmus" – to dwa nowe projekty, w których biorą udział pilskie szkoły. Uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych i zespołu szkół przy ul. Teatralnej będą mogli korzystać z kursów i zagranicznych staży. Starostwo powiatowe zakończyło właśnie wszystkie formalności związane z projektami.

- W ciągu ostatnich tygodni i dosłownie w ciągu najbliższych godzin zostały zrealizowane dwa projekty. Projekty,które noszą roboczą nazwę, taką już formalno-prawną, mianowicie projekt „Rozwiń skrzydła kariery” i projekt „Erasmus” - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

" target="_blank">

Na obydwa te projekty starostwo uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej na łączną kwotę ponad miliona trzystu tysięcy – na Erasmus i na "Rozwiń skrzydła kariery". W ramach tego pierwszego projektu, w lipcu dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych ma udać się do hiszpańskiej Kordoby na czterotygodniowy staż. Program „Rozwiń skrzydła kariery” szkoła będzie realizować do czerwca 2018 roku. W ramach niego zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mają poszerzać swoje umiejętności. Natomiast młodzież ze szkoły przy Teatralnej czekają staże we włoskiej Bolonii, a także wyposażenie pracowni szkolnych w nowoczesny sprzęt.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group