Asta Video Fest

2 miliony dofinansowania dla Mirosławca

25.12.2016   Autor: Redakcja
---

Gmina Mirosławiec z prawie dwumilionowym dofinansowaniem projektów wodno kanalizacyjnych w dwóch miejscowościach. Prace nad projektami mają ruszyć już na początku przyszłego roku. Dzięki inwestycjom mieszkańcy będą mogli się cieszyć z nowej instalacji kanalizacyjnych.

To jest kwota którą pozyskaliśmy na tematy wodno-kanalizacyjne czyli Próchnowo prawie milion trzysta tysięcy złotych dofinansowania i prawie czterysta tysięcy złotych na kanalizację Orla. To są takie tematy które ciągną się latami i będą mogły być w końcu zrealizowane. Myślę, że pierwszy kwartał 2018 roku to będzie już czas na wybranie wykonawcy i rozpoczęcie działań od momentu podpisania umowy do ostatecznego rozliczenia mamy dwanaście miesięcy także pośpiech jest wskazany. - mówi burmistrz Mirosławca, Piotr Pawlik

W miejscowości Orle natomiast oprócz budowy kanalizacji zaplanowano również zbiornik na ścieki. Dofinansowania pokryją nieco ponad sześćdziesiąt procent wartości projektów. Dlatego też środki na wkład własny będą pochodzić z kredytu i pożyczek. Dzięki temu prace nad inwestycjami kanalizacyjnymi szybciej się rozpoczną.

Przeczytaj więcej o: Mirosławiec, dofinansowanie, próchnowo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group