Emocje z Warszawy przeniosły się do Piły

19.12.2016|Autor: Paweł Różycki

Wciąż nie cichną emocje wokół tego co dzieje się w Sejmie. W niedziele w Pile tak jak w wielu innych miastach protestowano pod biurem posłów Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek pod biurem poselskim Marcina Porzucka ponownie odbyła się manifestacja. Pojawił się na niej także wspomniany poseł.

Na niedzielną manifestację pod biuro poselskie Marcina Porzucka przyszło wiele osób niezadowolonych z obecnej władzy. Protestujący demonstrowali sprzeciw wobec działań obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz manifestowali hasła: wolność, równość, demokracja.
W proteście oprócz członków Komitetu Obrony Demokracji uczestniczyli także przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Partii Razem i mieszkańcy, a wśród nich legenda pilskiej „Solidarności” Franciszek Langner. Tak liczny udział różnych ugrupowań miał być wyrazem zjednoczenia ponad podziałami i pokazać siłę opozycji. Różnimy się oczywiście, ale po prostu w tej konkretnej sytuacji musimy protestować – powiedział Kamil Bocian (Partia Razem).

Protesty pod biurami poselskimi posłów Prawa i Sprawiedliwości są pokłosiem piątkowych wydarzeń w Sejmie. Jednym z nich był ogólnopolski protest dwudziestu pięciu największych stacji telewizyjnych, radiowych, gazet i portali informacyjnych przeciwko nowym przepisom ograniczającym pracę dziennikarzy w Sejmie, przeciw czemu także manifestowano pod biurem posła. W proteście uczestniczył również dziennikarz Piotr Gadzinowski, który powiedział: jestem tu ponieważ nie ma mojej zgody na odbieranie prawa dziennikarzom do informacji. Jestem tu bo nie ma mojej zgody, żeby Sejm traktować – nawet jak ma się większość – jak prywatny folwark.

Następnie w piątkowy wieczór w Warszawie wydarzenia przybrały niespodziewany bieg. Z obrad Sejmu został wykluczony poseł PO Michał Szczerba, który poparł protest dziennikarzy wyciągając na mównicę kartkę z napisem „Wolne Media w Sejmie”. Po kilkukrotnym przywołaniu posła do porządku przez Marszałka Sejmu, poseł zabrał kartkę. W momencie gdy Michał Szczerba zaczął proponować poprawkę do budżetu marszałek odebrał mu głos i wykluczył go z obrad. W trakcie ogłoszonej przerwy posłowie PO i Nowoczesnej weszli na mównicę i zaczęli ją blokować. Jednocześnie pod Sejmem doszło do licznych manifestacji, które trwały cały weekend.

W poniedziałek o godz. 12 przed biurem posła Marcina Porzucka (Prawo i Sprawiedliwość) odbyła się kolejna manifestacja, która zgromadziła przeciwników rządzących oraz ograniczenia obecności dziennikarzy w parlamencie. Pojawił się na niej sam poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek. Podczas spotkania oburzeni protestujący zadawali posłowi pytania. Doszło do mocnej wymiany zdań i argumentów między rozmówcami.

Marcin Porzucek twierdzi, że przy uchwalaniu budżetu w Sali Kolumnowej Sejmu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości wraz z kilkoma innymi posłami nie doszło do złamania prawa. Uważa także, że choć media powinny mieć dostęp do Sejmu, to konieczne są nowe regulacje ponieważ budynek parlamentu jest jego zdaniem za ciasny na taką ilość dziennikarzy.Poseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że warto być mądrzejszym od drugiego i trzeba czasami ustąpić. Być może tego zabrakło. Warto rozważyć to abyśmy mogli jednak się pojednać. Liczę tutaj na rolę pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który spotyka się już od wczoraj z przedstawicielami partii politycznych i mam nadzieję, że wypracujemy kompromis.

Tymczasem posłowie PO wciąż okupują salę posiedzeń Sejmu domagając się ponownego głosowania nad ustawą budżetową, którą przyjęto w Sali Kolumnowej. Zdaniem opozycji to złamanie prawa. Ostro o przyjęciu ustawy wypowiedział się poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld (Platforma Obywatelska): ten pseudo Sejm uchwalił pseudo ustawę zwaną pseudo budżetem i Polska po raz pierwszy w historii wchodzi w kolejny rok bez budżetu, bo pseudo budżet nie jest budżetem.

Wiele w kwestii rozwiązania tego kryzysu będzie zależało od dzisiejszego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwościowi Jarosławem Kaczyńskim oraz Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Przeczytaj więcej o: Adam Szejnfeld, biuro poselskie, kod, komitet obrony demokracji, manifestacja, Marcin Porzucek, protest

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • :)

  hahahahaha była garstka,garsteczka ludzi. Mieszkańcy taaa jasne, sam platfusiarski beton. Dziś jeszcze mniej osób było 🙂

  • hahaha

   Nawet nie znasz tych wszystkich ludzi, którzy tam byli, a obrażasz. Niestety to typowe zachowania dla zwolenników partii rządzącej, która nazywa się praworządnymi katolikami tylko jakoś nie potwierdza tego swoim zachowaniem

   • pilanin

    Dokładnie, dlatego ja nie obrażam, tylko współczuje. Bo wiele z tych osób to prawdopodobnie porządni ludzie, tylko niestety uwierzyli w bajki alimenciarza.

    • hahaha

     Nie obrażasz ich nazywając platfusiarskim betonem? Dobre. Ponadto nie muszą nikomu wierzyć, sami widzą co się dzieje. Cały paradoks tej sytuacji polega na tym, że zbawcy narodu którzy mieli być prawi i sprawiedliwi, okazali się takimi samymi pazernymi politykami jak poprzednicy: pęd ku jeszcze większej władzy, stołki itd. Trudno uwierzyć, że jeden cherlawy napoleon może tak bardzo skłócić cały kraj – co widać po tym portalu.

     • :)

      I tak się bardzo mocno powstrzymuję. Uwierz mi trudno mi nie dodać słów powszechnie uważanych za wulgarne patrząc na tą na szczęście niewielką grupkę.

     • hahaha

      A co masz im za złe? To, że kulturalnie wyrażają swoje zdanie, odmienne od Twojego? Mówię o tych zwykłych ludziach, nie o politykach.

     • pilanin

      Kodziarzom w Pile nie mam nic za złe. Ot, korzystają z demokracji. Ale chyba nie twierdzisz, że to co się działo przed Sejmem albo pod Wawelem to było kulturalne wyrażanie swojego zdania. Bo to była zwyczajna dzicz.

     • hahaha

      Twierdzę, że tam stało wielu zwykłych ludzi, którzy przyszli zaprotestować przeciwko temu co się dzieje. Nie mają innej możliwości, aby być słyszanymi jak tylko zebrać się wspólnie i wyrazić w ten sposób swój sprzeciw, przeklinanie pod nosem na fotelu w domu nie daje efektu. Więc wrzucanie wszystkich uczestników manifestacji pd szyldem KODu do jednego wora jest zwyczajnie nieuczciwe.

      A do dziczy to dużo brakowało. Dzicz to była na marszach niepodległości jak maszerowali “patrioci” z klubowymi szalikami, a póki co te manifestacje KODu były pokojowe i nie widziałem jeszcze ani jednej zadymy z ich udziałem. Co więcej bardziej agresywne są te babcie pod pałacem, które zioną nienawiścią ogromną jak zobaczą np reportera TVN. A potem do Kościólka i 10 zdrowasiek. Takich to mamy katolików.

     • pilanin

      Do dziczy dużo brakowało? Rzucanie się pod samochody, obrzucanie jajkami, napastowanie posłanek i wyzywanie ich od k..w ku uciesze Bronisława Komorowskiego – to nazywasz pokojowymi manifestacjami???

     • :)

      Nie mówię o zwykłych ludziach, których nie oszukuj się zbyt wielu tam nie było bo mają ten cały kod tam gdzie nie dochodzi słońce, platfusiarskim betonem nazwałem platfusiarski beton. Kulturalnie??? Zalepianie tablicy Porzuckowi nazywasz kulturalnym zachowaniem, podaj adres to kulturalnie pozaklejam Ci drzwi.

     • pilanin

      Ja nikogo nie nazwałem platfusiarskim betonem. Nawet jeżeli tak pomyślałem.

  • demokryt

   należy wprowadzić ustawę, że funkcjonariusze PRL, KOD, PO powinni dostawać emeryturki/pensje min. 5 tys.
   Bez tego demokracja jest zagrożona…

 • pilanka

  Ja nie mmmmogę, nie mmogę znieść tego, że Ci ludzie razem zjednoczeni nie mogą pogodzić się z faktem, że nie mają władzy. Pan Mantaj coś smutnawy, Pan Uszatek swoje monologi wygłosić musi. Osobiście podoba mi się, że PiS uciera nosa PO, nie pamięta wół (…). Popieram likwidacje gimnazjów, popieram zabranie “eSBe-kom” wysokich emerytur, popieram wszystko! A Wy platfusiaki stuknijcie się w czółka i dajcie już spokój.

  Cała Polska ma z Was niezły kabaret!!!!!!!!!!!! Obłudnicy i złodzieje!!!!!!!

  • hahaha

   Tu nie chodzi o władzę – to wmawiają Ci rządzący. Tu chodzi o sposób w jaki to robią będący u władzy. Znam wiele osób, które głosowały na PiS, ale po roku w pewnym sensie wstydzą się tego z uwagi właśnie na sposób sprawowania władzy. Nie tak miało być. Nikt nigdy nie podważał wyników wyborów, gdyby postępowali tak jak przedstawiał to na swoim pierwszym expose Pan prezes to nie byłoby tematu. Miał być kompromis, szanowanie opozycji i zdania innych osób, jest arogancja, buta i wyprowadzanie policji przeciwko zwykłym normalnym ludziom, którzy z PO, Nowoczesną i innymi ugrupowaniami nie mają nic wspólnego. To raczej partie przykleiły się do ruchu społecznego, co notabene jest normalne bo politycy to hieny i wykorzystają każdą sytuacje dla własnych korzyści. Wypada czasem spróbować spojrzeć chłodnym okiem bez zbędnych emocji.

   • bzyk

    Chyba mieszkam w innej Polsce

    • as

     chyba tak

    • hahaha

     Ja myślę, a wręcz jestem pewien, że mieszkasz w tej samej Polsce – innej nie znam. Być może jednak problem w tym, że patrzysz na Polskę przez pryzmat jedynej słusznej narodowej telewizji – w tej sytuacji w istocie można dojść do tak mylnych wniosków.

   • pilanin

    Partie się przykleiły, politycy to hieny. Pitu, pitu… To się odklejcie!!! Za czasów PO funkcjonariusze ABW zrobili nalot na tygodnik “Wprost”, a teraz Augustyn występuje jako obrońca mediów. Wam to nie przeszkadza?!

    • hahaha

     Kto się ma od kogo odkleić?? Kolego, skoro to politycy się dokleili to oni powinni się dokleić, nie odwrotnie. Ponadto Ty spałeś przez kilkadziesiąt lat czy udajesz, że nie wiesz jak to działa ? A PiS jak robił jak był opozycji? Jak górnicy czy pielęgniarki wychodziły na ulice to kto z nimi kroczył w pierwszym rzędzie? To może chciałbyś górnikom i pielęgniarkom teraz powiedzieć, żeby się odkleili ?

     • pilanin

      Przestań ściemniać, gdyby kodziarzom nie pasowali peowcy to by się z nimi nie fotografowali przy każdej jednej okazji. Żyjecie z PO w pełnej symbiozie i to jest trudne do pojęcia, bo jak wychodziły na jaw kolejne afery, jak w lutym 2015 roku policja strzelała do górników, jak ABW napadło na redakcji “Wprost”, to żadnego zagrożenia dla demokracji nie widzieliście. Dlatego właśnie KOD jest całkowicie niewiarygodny.

     • hahaha

      Ale kto się fotografuje z politykami PO? Zwykłemu gościowi to zwisa, ba nawet momentami przeszkadza ich obecność. Jestem w pełni za protestującymi przeciwko poczynaniom rządzących, ale jak wychodzą na scenę politycy opozycji to mnie bierze, bo mam pełną świadomość, że nie byli lepsi plus potem tacy jak Ty szufladkują ludzi. Wy, Kodziarze, patrzysz bardzo płytko. Poza tym denerwują mnie argumenty – “a co tamci robili?”. Co to za usprawiedliwienie? Tamci robili rzeczy niedobre, więc przegrali wybory. Ale nowi obiecywali, ze będzie lepiej, a nie jest. W związku z czym nie akceptuje argumentu, że skoro wtedy były wały, to teraz też mogą być, Najgorsze jest to, że w PiS naprawdę są rozsądni ludzie, tylko na czele stoi paranoik, który z jakiegoś nieznanego mi powodu, trzęsie całą tą grupą. Co niektórzy zresztą już się wyłamują, nie wytrzymują tego cyrku. Jedyna nadzieja to taka, żę Ci rozsądni zaczną mówić co naprawdę myślą, a przestaną słuchać wierchuszki napoleona.

     • pilanin

      Podaj konkretne przykłady działań rządu PiS, które zaszkodziły konkretnie Twojej osobie.

     • hahaha

      Pytanie w stylu odwracania kota ogonem. A Ty jesteś górnikiem i strzelali do Ciebie, a może w redakcji Wprost pracowałeś jak ABW wjechało. Nie musisz odpowiadać, po prostu dostosowałem pytania do Twojego poziomu dyskusji.
      A bardziej na temat. Dzisiaj obejrzałem konferencję, rzekomo najważniejszych osób w Państwie z tymże był tam jeden człowiek, który nie piastuje żadnego stanowiska w kraju, ale co ciekawe to on dyrygował resztą. Wypowiadane słowa przeczą całkowicie jakiejkolwiek woli pojednania, a potwierdzają jedynie, że ducktyzm się zbliża. Jeśli nie widzisz w tym żadnego zagrożenia to gratuluję i nie mam więcej pytań. Chyba, że jesteś nasłany i uprawiasz szeptankę na zlecenie.

     • pilanin

      No widzisz, nie potrafisz wymienić choćby jednego przykładu. Ja wcale nie jestem górnikiem, ani dziennikarzem Wprost, ale POprzedniej ekipie mogę zarzucić bardzo wiele, np.: podnoszenie podatków, podniesienie wieku emerytalnego, grabież moich pieniędzy z OFE. To wszystko dotknęło mnie bezpośrednio. Ciebie też i dziwię się, że potrafisz nad tym wszystkim przejść do porządku dziennego.

     • hahaha

      Powiem jeszcze raz bo widzę, że nie rozumiesz. Mnie nie przeszkadza fakt chęci wprowadzania zmian – o ile są przemyślane i zasadne. Mnie przeszkadza sposób w jaki to robią – łamiąc wszelkie możliwe zasady jakie istnieją, oczerniając każdego kto śmie wypowiedzieć się przeciwko, skłócając ludzi i rodziny, naginając prawo pod swoje widzimisie. Nikt im nie odmawia prawa do reformowania, ale musi też być jakaś kontrola i przepisy. W tej chwili kontroli nie ma nikt, wszystko jest w rękach miłośnika kotów.
      A jeśli chodzi o zmiany. Uważam, że są kompletnie nie przygotowani. Rzucają tylko kontrowersyjne hasła, które wywołują niepotrzebną dyskusje, a jak ludzie protestują przeciwko tym propozycjom to zmieniają wersję, albo mówią, że nigdy tego nie planowali zrobić. To po mojemu jest takie sondowanie społeczeństwa. Jak przejdzie to super, jak będą duże protesty to się powie, ze to wymysł opozycji albo dziennikarzy. Przykładów jest wiele: ostatnio kwestia obecności mediów w sejmie, albo kwestia podniesienia podatków czy likwidacji pewnych ulg np wspólnego rozliczenia.
      Rzeczy takie jak powtarzanie głosowań na komisjach, bo ktoś wyszedł na fajkę i się nie udało przepchnąć zgodnie z intencją, ignorowanie wyroków TK, ostatnio burdel z głosowaniem w sali kolumnowej. Pycha, arogancja, po prostu śmieją się ludziom w twarz, nikt nic im nie może zrobić, a Ty się dziwisz że ludzie wychodzą na ulice i tracę cierpliwość? Dzisiaj ich dyktatura dotyka innych, jutro mogą równie dobrze odebrać coś Tobie i mnie. W związku z tym nie czuje się spokojnie wiedząc, że u władzy są ludzie, którzy po trupach posuną się do wszystkiego byle zaspokoić jakieś chore żądze jednego człowieka.

      Nie bronię poprzedniej ekipy, mówię tylko, że nowa jest jeszcze gorsza. Tamci robili nieprawidłowe rzeczy w białych rękawiczkach, a Ci robią to samo tylko przy tym jeszcze śmieją się ludziom w twarz. Tamci respektowali pewne bariery, co gwarantowało, że nie posuną się do czegoś skrajnie radykalnego, Ci barier nie respektują w związku z czym realna jest nawet zmiana ustroju.Jesli nie widzisz zagrożenia w tym, że jeden człowiek będzie (lub nawet już ma) kontrolę nad wszystkimi możliwymi instytucjami, organizacjami itd w Państwie to możę się zastanów i pomyśl jaką to daje władzę i do czego może poprowadzić jesli za sterami siądzie nie ten człowiek co trzeba.

 • Alesana

  Droga Pilanko, byłam tam i będę przed biurem kogokolwiek, kto będzie ograniczać prawo do rzetelnej informacji. Nie chodzi o to , czy tam jest Pan Porzucek, czy inny polityk, czy poseł o prawicowych pogladach czy lewicowych. Władza nie ma prawa odbierać mi jako podatnikowi praw do śledzenia tego, co dzieje się wśród ław sejmowych. To oni są dla nas, to oni utrzymują się za nasze pieniądze, a nie na odwrót. Nie chcę okrojonych relacji Wiadomości, Informacji czy też przekazów z innych stacji. Chcę pełnego wglądu. O to właśnie chodzi. Wiem, że dla Ciebie może być to trudne do zrozumienia, ale może chociaż spróbujesz?

  • Pilanka

   Proponuję oglądać prawdziwe wiadomości w TVN. Tam znajdzie Pani rzetelne informacje z całego dnia. Jestem za ograniczeniem wpuszczania redaktorków typu Lisek, Kolenda itd. To zawzięte hieny polityczne, redaktor tak jak i sędzia powinien być bezstronny. Gratuluje wytrwałości i w ogóle chęci ,manifestowania, szkoda tylko, że kiedy partia platformersów robiła z naszego kraju barachło, okradała obywateli, nie było KODu i grupek wsparcia z flagami. Wołają o demokrację a sami ją deptają. I tak nie ma na to sił i jak TVN podaje, Kopaczówna spędzi świeta w sejmie dla demokracji ha ha ha a wesołych świąt dla PO – z nowym rokiem z nowym mózgiem.

   • AntyPO

    no faktycznie rzetelne i ten chłopak jak sie kładł a potem wstał i se poszedł…..a potem info brutalnie pobity przez Policje.

    • Pilanka

     Otóż to. Zakłamane informacje i opozycyjne redaktorki.

  • delfin

   rzetelne informacje hahahha 😀 weź się kobieto zastanów jakie bzdury wygadujesz, kwik świń oderwanych od koryta, pod każdym pretekstem byście Polskę sprzedali

 • Kosa

  Ludzie siedzą w domach i mają głęboko gdzieś co się dzieje w Polsce.Obudzą się jak będzie za późno no i wtedy pretensje będą adresowane do wszystkich tylko nie do siebie.Pisiory wygrały tylko dlatego że suweren się obraził na elity rządzące i nie poszedł do wyborów.5mln.z 60 wybrało PIS.I mniejszość rządzi większością.Demokratycznie,ale nie zmienia się reguł w czasie gry i z stąd zdenerwowany suweren dający łupnia pisiorom.

  • on

   WYBORY WYGRANE DEMOKRATYCZNIE! KTOŚ W KOŃCU WZIĄŁ SIĘ ZA UBEKÓW, PATOLOGIĘ DZIENNIKARZYN I INNE SPRAWY – STĄD TEN NAGŁY HAŁAS… BARDZO DOBRZE! Bić k!@#$ i złodziei, mości hrabio!

   • hahaha

    Niech się bierze, ale obiektywnie. Ubecy, SBcy powiadasz? Bez jakiejkolwiek refleksji wywala się ludzi z pracy, zabiera się emerytury tylko dlatego, że ktoś choć przez kilka dni pracował w ówczesnych aparatach władzy – niezależnie od tego czy faktycznie angażował się “mocno i gorliwie” działając na szkodę zwyklych obywateli, czy po prostu wykonywał uczciwie zwykłą pracę, która nikomu nie szkodziła. Mimo wszystko warto byłoby to sprawdzić, a nie z automatu wszystkich walić. A jednocześnie firmuje się praworządność prokuratorem, któremu kilkukrotnie udowodniono kłamstwo. Za przeproszeniem, ale nie wiem kim trzeba być, żeby nie widzieć tej hipokryzji.

    • pilanin

     Nie kłam, bo nikt nie zabiera im emerytur. Chodzi wyłącznie o nienależne przywileje.

     • hahaha

      Zwał jak zwał, ale jest to element całkowitego przychodu, który dostają w ramach tzw emerytury więc tracą. Czepiasz się słów, bo nie masz argumentu. Na podobnej zasadzie można zabrać ludziom premie czy inne elementy wynagrodzenia i powiedzieć, że to tylko dodatki, a nie płaca zasadnicza więc ok. Cieszyłbyś się?
      Wczoraj notariusz Andrzej powiedział odnośnie reformy emerytalnej, że PO złamało obietnice społeczną na którą ludzie się zgodzili wiele lat temu rozpoczynając pracę – prawda. Czym to się jednakże różni od obietnicy społecznej wg której Ci, którym chcą zabrać, dostają emerytury? Dla mnie to jest to samo. Tym, którzy dorobili się na ludzkim nieszczęściu niech wymierzają sprawiedliwość, ale odbieranie z automatu za sam fakt pracy w wymienionych instytucjach jest dalece krzywdzący dla wielu z nich.

     • paweł

      Esbecy służyli ruskim to niech ruscy im teraz płacą emerytury.

     • hahaha

      Rozumiem, że pewnemu posłowi, który sprawuje funkcję przewodniczącego jednej z komisji też ruscy będą płacić ?? A nie, przepraszam, tu akurat trzeba zrobić wyjątek od reguły – wszak do był mesjasz w czasach PRL. Prawdziwy dobrodziej można rzec. Wiesz co, jak już chcą robić porządek po swojemu to chociaż bez obłudy i hipokryzji. Inaczej trudno uwierzyć, że ma to służyć czemuś więcej niż tylko własnym interesom i zaspokojeniu chorych ambicji nadnaczelnika. Poza tym co to za określenie esbecy? Czy ktoś kto np wykonywał czysto organizacyjne aktywności to też esbek, któremu trzeba dowalić ?

     • paweł

      Nie popieram Piotrowicza. Uważam, że nie powinien sprawować funkcji przewodniczącego komisji.

   • Kosa

    Z patologii to chyba ty pochodzisz,bo twoja opinia jest na poziomie wczesnej epoki jury albo kredy.

 • pola

  Ale kabaret-najśmieszniejszę że ludzie czują że to hucpa i po prostu ich olewają…:) Stoi garstka odstawianych od koryta i kwiczy…No nie kabaret?

 • jarek

  Jak się ma Pan Starosta który trafił do WORD? A jak się ma Pan radny powiatowy PO który trafił do MZK? Dobrze?

  • Xxcgh

   Pan radny powiatowy po zawale. Nawału krytyki nie wytrzymał.

 • albinos

  sama elita elyt… mister Bocian, fachura architektoniczny o którym słychać tylko przy okazji problemów ze ścieżkami rowerowymi, teraz ujawnia się jako Partia Razem pod batutą nic nie znaczącego w polityce towarzysza, przodownika Zadberga, Pan Gadzinowski, który chyba zapomniał, że praca w TVN dla Uwagi minęła już spory odsetek czasu temu i w tym czasie stał się redaktorem naczelnym pisemka propagandowego Głowskiego, on mówi o odbieraniu praw do informacji, które w naszym mieście on ma.. “Z pierwszej ręki” 🙂 sejm? a co Ci Panie Gadzinowski do sejmu? po raz kolejny przyszło 20 osób, ale informacja jakby całe miasto wyszło na ulicę w geście protestu… najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że nawet w takiej Pile próbuje się spieprzyć atmosferę świąt poprzez takie podjudzanie… dziękuję Bogu, że w tym jest co raz więcej ludzi rozsądnych i otwierających oczy… prywatnie mam też nadzieję, że i w Pile nastąpi zmiana władzy na tą nie powiązaną z żadną z partii w sejmie, ale naszą, lokalną, bo tylko ona może zrozumieć potrzeby mieszkańców!

 • Heniek

  Proszę wtłumaczcie mi co miał na myśli szef tv publicznej Kurski mówiąc . CIEMNY LUD TO KUPI. ja mam wrażenie źe robi to perfekcyjnie. Wesołych Świąt

 • Hahahapo

  Asta zrobiła reportaż jakby było coś ważnego a to mała grupka cwaniaczkow szuka problemów, po już nie ma niech to zrozumieją

 • pilanin

  Wydarzenia w Warszawie wcale nie przybrały niespodziewanego biegu, bo manifestacja szKODników została zgłoszona do warszawskiego ratusza już 3 dni wcześniej. Po prostu szukano pretekstu do zrobienia zadymy. Traf chciał, że uczepiono się tematu dziennikarzy w Sejmie.

 • pilanin

  Panie Szejnfeld, co dobrego pilskiej Nafcie?

  • anna

   zaorana……………………………………………….

 • jacek

  szKODniki, skoro tak się przejmujecie losem dziennikarzy, to gdzie byliście, gdy za rządów PO funkcjonariusze ABW wkroczyli do redakcji tygodnika “Wprost”, który ujawnił nagrania kompromitujące ówczesny rząd. Dlaczego wtedy nie robiliście manifestacji pod biurem Szejnfelda czy Augustyna???

  • Kosa

   Dla twojej wiadomości cymbale kodu jeszcze wtedy nie było.Widać przyswajanie wiedzy idzie ciężko.

 • student

  Widok dra Owsiannego (chyba się nie mylę), którego trzymającego tabliczkę “Wolność kocham i rozumiem” jest dla mnie w tym wszystkim najsmutniejszy. W jaki sposób cierpi Pańska wolność?

 • Dymek

  Nazywacie się obrońcami demokracji, a nie potraficie uszanować jej zasad, które są bardzo proste. Przy urnie wyborczej oddajemy głos, liczymy je i większość rządzi. Wy chcecie obalenia rządu, bo wam się nie podoba, to co robi. Ale ludzie zagłosowali na PiS właśnie dlatego, wprowadził program 500+, obniżenie wieku emerytalnego, likwidację gimnazjów, likwidację przywilejów esbeckich, itd. Ten rząd po prostu realizuje swój program wyborczy, który w wyborach poparła większość głosujących. Chcecie zmiany, poczekajcie na następne wybory.

 • Heniek

  Cz na tym forum jest ktoś kto mi odpowie na zadane pytanie. Czyżby pisowcy tu piszący nie znali odpowiedzi. Dalej mam mętlik w głowie.

 • Marzena

  Czytając to ogarnia mnie rozpacz, jeden na drugiego, ludzie przecież to my tworzymy to społeczeństwo! czy to PIS czy PO czy jeszcze coś innego. każdy z nas niech zacznie od siebie i niech nie przedkłada własnego interesu nad dobro innych.Uważam , że nie tędy droga i nie wyniknie z tego nic dobrego.Sami nie burzmy tego tak pięknego świata.

  • Qwerty

   Zerwij kwiatki na łące i biegaj boso dookoła

 • 123

  Obecnie PiS szykuje sie do zmiany konstytucji skończy sie tak ze Polska będzie miała 2 królów jednego żydowskiego a drugiego kaczego

  • chloniak

   Niedouczony do zmiany Konstytucji potrzeba większości 2/3 głosów.

   • 123

    Jak powykluczaja sobie posłów opozycji , to zebranie 2/3 nie będzie problemem

   • hahaha

    Zmienią to sobie uchwałą. Co? Nie można? Nie takie rzeczy uchwalali.

   • kraaa

    pis robi co chce za zamkniętymi drzwiami, po ostatnich wydarzeniach można spodziewać się wszystkiego

 • emigracja_jacek_soplica_wyboro

  “Dlaczego nikt o tym nie mówi ? Jest takie coś jak harmonogram prac nad ustawą budżetową. Jeżeli prezydent nie dostanie do podpisu ustawy budżetowej do 31 stycznia 2017.. parlament praktycznie zostanie rozwiązany i o to chodzi opozycji .. 16 grudnia ustawa miała być zatwierdzona przez sejm.. 23 grudnia miała trafić do senatu , który powinien wnieść poprawki do 12 stycznia etc. Gdyby udało się opozycji , Kodowi i komu tam jeszcze skutecznie zakłócić prace nad ustawą budżetową czekałyby nas przedterminowe wybory.. i w zasadzie nie chodzi o edukację, dziennikarzy , bo zachowanie pewnego POsła miały sprowokować do takich i nie innych działań i się to udało.. a szary naród wszystko kupuje.. że oPOzycji chodzi o prawa obywateli o ich dobro.. pic na wodę fotomontaż.. chodzi o koryto “

  • xyz

   Tylko pomyśl nad tym, że to Kuchcinśki tego posła wykluczył- a nie zrobił nic złego. Gdyby tu zachowali spokój nie byłoby całego cyrku. Sami dali argument. Maja większość przegłosują wszystko to po co wykluczyli Szczerbę? Rzucił jajkiem albo pomidorem w kogoś z PiSu? To Pis nie zapanował nad sytuacją co mnie bardzo dziwi wystarczyło mu dać się wypowiedzieć i tyle. A tak sami dolali oliwy do ognia i dali potężny argument dla opozycji.

   • fff

    xyz, nawet gdyby nie było afery ze Szczerbą to znaleźliby inny argument, żeby zrobić zadymę. Przecież KOD już trzy dni wcześniej zaklepał na noc z piątku na sobotę nocną manifestację pod Sejmem. Zadaniem PełO było znaleźć pretekst. Wypadło na Szczerbę.

 • zwykły Polak

  kilku politruków i ich rodzin nie może przeżyć utraty dostępu do koryta i obniżenia przesadnie wysokich emerytur co niektórych “działaczy” PRL. Ot i cała tajemnica tych wieców.

  Własną matkę by sprzedali żeby tylko dalej wygodnie żyć…

  • hahaha

   taki z Ciebie zwykły Polak jak z tych protestujących rodziny polityków.

 • Kosa

  Faktem jest , że PiS wygrał demokratycznie wybory. Faktem jest również to , że ten mandat jest bardzo słaby, oj jak bardzo słaby. Na PiS głosowało jedynie 18% uprawnionych. Wygranie wyborów nie jest przyzwoleniem na łamanie prawa i nieprzestrzeganie Konstytucji. To po pierwsze. Po drugie trudno się nie zgodzić , że PiS podczas kampanii oszukał wyborców.Prosty przykład: Zorganizowano konferencję prasową, na której kategorycznie zaprzeczono jakoby Macierewicz miałby zostać szefem MON.Zrobiono później co innego.Obiecano 500 + na każde dziecko,obietnica wyborcza została później zmieniona.I co?Ciemny lud to kupił.I oto kraj jaki zbudowali nam zwolennicy pisu? Kraj, w którym prezydent, premier, rząd i większość parlamentarna są marionetkami w rękach szeregowego posła. Kraj, którego rząd przepisuje najnowszą historię, grzebiąc mężów stanu i bohaterów, a na cokoły wynosząc morderców, faszystów i miernoty opętane nienawiścią.Kraj, gdzie marszałek Sejmu z premedytacją łamie procedury i obyczaje parlamentarne i nie dopuszcza opozycji do głosu.Kraj nepotyzmu, królestwa krewnych i znajomych ekipy rządzącej obsadzonych na stołkach administracji rządowej i spółkach skarbu państwa, ludzi bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i kwalifikacji.Jeśli wyborcy PIS nie widzą takich przekrętów i dla nich wszystko jest normalnością,gdzie nienawiść do innych jest też normalnością to jestem za tym żeby ich wszystkich w przypadku ruiny i upadku Polski pociągnąć też do odpowiedzialności.Wtedy tzw.suweren pisowski powinien ponieść również odpowiedzialność za szkodzenie Polsce.

  • pilanin

   To jest Twoje zdanie. Masz pełne prawo rozliczyć PiS w następnych wyborach w 2019 roku i oddać swój głos na PO lub inną partię. Na tym polega demokracja.

   • hahaha

    Problem w tym, że patrząc na to co PiS wyczynia, realny jest scenariusz w którym kolejnych wyborów już nie będzie, albo wygrana zostanie uchwalona pod osłoną nocy poprzez “drobną” zmianę przepisów ordynacji wyborczej. Mają pod kontrolą Trybunał, prokuraturę, sądy, prezydenta, telewizję, czemu by nie opanować PkWiU w całości. A stąd droga do wygranej bardzo prosta. Możesz powiedzieć – teoria spiskowa. Rok temu też bym to wyśmiał. Dzisiaj nie jest mi do śmiechu.

    • pilanin

     To nie jest teoria spiskowa, to jest political fiction.

     • hahaha

      No cóż, obyś w tym konkretnym przypadku miał rację.

    • figa

     A po co pis miałby zagarniać wszystkie instutucie i stanowiska jak nie właśnie po to żeby zmieniać ordynację wyborczą na swoją korzyść. W pełni się zgadzam. Pół roku temu też nie wierzyłam w takie drastyczne zmiany, teraz właściwie każdego dnia możemy obudzić się w nowej Polsce.

     • pilanin

      No ja właśnie mam cały czas nadzieję na nową Polskę. Podobała Ci się Polska made in PO???

     • hahaha

      A podoba Ci się to co widzisz teraz i w którym kierunku to idzie ? Nadzieja dobra rzecz, ale protestować trzeba zawczasu. Potem już bedzie za późno.

   • Kosa

    Pilanin czyli jako tzw.ciemny lud kupujesz te kłamstwa i aprobujesz je.

 • ruda

  Czysty CIAMAJDAN

 • Yo

  Wojna w Europie i kolejny rozbiór Polski coraz bliżej.

 • Michał

  Kolejny będzie strajk towarzyszy pod hasłem: “nie da się żyć za dwa tysiące złotych” 😉

  • demokryt

   należy wprowadzić ustawę, że funkcjonariusze PRL, KOD, PO powinni dostawać emeryturki/pensje min. 5 tys.
   Bez tego demokracja jest zagrożona.

   • hahaha

    hmm, 5 tys., to tyle ile w ramach dobrej zmiany zaczął zarabiać jeden z posłów PiS z ziemi pilskiej po nominacji do zarządu jednej z państwowych spółek. Aaa, zapomniałem dodać, tyle to on zarabia na dzień. To Ci nie przeszkadza? A pamiętam jak dzisiaj kiedy ten sam PiS robił krzyk w około, że rodziny i znajomi ówczesnej władzy mają ciepłe i dobrze płatne posadki w firmach. Zapowiadał ,że to zmieni. Baa, sam wódz rok temu wyznał: “Wysokie opodatkowanie odpraw czy obniżenie pensji w spółkach należących do Skarbu Państwa. Tego rodzaju sprawiedliwość jest potrzebna”. Jak widać coś poszło nie tak. Albo cholera znowu wszyscy źle go zrozumieli.

 • DDR

  Moje zdanie jest takie ze trudno im żyć bez koryta. Wydawało się im że raz zdobytej władzy nie oddadzą i robią wszystko żeby jej nie utracić. Bo kto tak naprawdę protestuje : ubecjoesbecja i działacze partyjni słusznych ugrupowań. Tam nie tzw zwykłych ludzi. Proszę spojrzeć na sondaże . PIS ma poparcie nawet chyba większe niż wygrał wybory i to pomimo czarnego PR w dwóch największych stacjach TV. Szczególnie zajadle szczeka TVN. Były pan prezydent TW też nie może sie pogodzić z przegraną układu magdalenkowego. Jak na razie to jest chyba jedyny rząd który próbuje robić coś dla szarego człowieka. Jak to się potoczy dalej zobaczymy. Dużo kłód mają rzucanych pod nogi. Ale niech sie nimi nie przejmują i robią swoje.

 • Dorian

  W relacji z sejmowej zadymy w wykonaniu Michała Szczerby jest zawarty zwyczajny fałsz. Michał Szczerba został wykluczony w momencie, gdy w okolicznościach niestosownych ośmielił się oświadczyć o uczuciu, jakie go wypełnia do marszałka Kuchcińskiego. Tego rodzaju odzywki człowieka 39-letniego, nieżonatego mogą być potraktowane jako oferta, która powinna być skierowana raczej do posła .Nowoczesnej Rabieja. Należy rozważyć inicjatywę poselską powołania w Sejmie klubu towarzyskiego dla gejów. Wtedy można będzie przywrócić Szczerbę do pracy Sejmu

 • Le Man

  Pan europoseł Adam Szejnfeld w swoim pseudointeligentnym stylu wypowiedział pseudomyśl. Ponieważ ponad 14 lat temu miałem okoliczność współpracy międzypartyjnej w KWW “Porozumienie”, mogę wypowiedzieć swoją opinię, że pan europoseł jest osobą niewiarygodną, oportunistycznym łamaczem postanowień zawartych z innymi, którzy działali wtedy w dobrej wierze. Pan Adam Szejnfeld stracił umiejętność oceny procesów politycznych na miejscu, kiedy nie mając odpowiedniej wiedzy o faktach sejmowych wygłasza twarde stwierdzenia z piedestału brukselskiego bruku.

 • Cześć

  Dziady !!!!