Prawie milion złotych dla szpitali

30.10.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Prawie milion złotych powiat czarnkowsko-trzcianecki przekazał szpitalom w Trzciance i Czarnkowie. Pieniądze zostały przeznaczone na sprzęt medyczny zasilający przede wszystkim oddziały intensywnej terapii.

Dobre wieści dla szpitali w Trzciance i Czarnkowie. Rada powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego uchwaliła wieloletni plan inwestycji. Samorządowcy przeznaczyli siedemset tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego.
- W tej chwili trwają już prace pozyskania tego sprzętu i szpitale są doposażane w sprzęt medyczny lepszej jakości. Mogę powiedzieć że, bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu chociażby w taki sposób poprzez decyzję rady powiatu, finansowe decyzje jest na lepszym poziomie - mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki

Wzrost poziomu leczenia można już zauważyć w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance. Tam uzyskane trzysta pięćdziesiąt tysięcy zostało już wydane.

 

 
- My się bardzo cieszymy, że jest taka gotówka i została przeznaczona na potrzeby szpitala powiatowego w Trzciance. Sprzęt został już zakupiony. Kupiliśmy sterylizator parowy, lampy na blok operacyjny oraz aparat do mierzenia rytmu serca - mówi Mirosław Szymajda,  dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance

Takie zakupy były konieczne, a to wszystko za sprawą nowej ustawy o oddziałach intensywnej terapii. By dorównać wymaganym standardom doposażenia musiał także dokonać szpital w Czarnkowie. Nowy sprzęt będzie służył również na oddziele dziecięcym i chirurgicznym.
- W skład tego sprzętu który zamierzamy kupić to wysoko specjalistyczne kardiomonitory, aparat do pomiaru rzutu serca, pompy serca i inne urządzenia które w sposób wydatny poprawią jakość i bezpieczeństwo naszych pacjentów - mówi Krzysztof Wywrot, dyrektor Szpitala Powiatowego w Czarnkowie.

To nie koniec pomocy jaką otrzymają obie placówki. W ciągu dwóch lat powiat zamierza zasilić budżet każdego ze szpitali kwotą 10 milionów złotych. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na rozbudowę i modernizację lecznic.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group