Skarbówka szkoliła przedsiębiorców w Pile

06.10.2016   Autor: Artur Maras
---

Przedstawiciele ponad 200 firm z regionu pilskiego uczestniczyli w Inwest-Parku w bezpłatnym szkoleniu z zakresu nowych przepisów podatkowych. Spotkanie zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski oraz Urząd Skarbowy w Pile miało w pigułce pokazać przedsiębiorcom jak dostosować swoje systemy informatyczne do nowych zmian.

- Teraz jesteśmy w takim trudnym momencie. Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dla dużych firm o tzw. jednolitym pliku kontrolnym. Całkowita rewolucja w kontroli podatkowej. 25 sierpnia po raz pierwszy wielkie firmy musiały wysłać zestaw informacji o zawartych transakcjach do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznego pliku. Te doświadczenia, jak każda taka rewolucja, wiążą się z wieloma błędami, kłopotami, z wdrażaniem zupełnie nowych procedur przekazywania informacji - mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

I właśnie o tym jak błędów nie popełniać oraz jak sprawnie dostosować się do nowych przepisów dyskutowano dzisiaj w Inwest Parku w Pile. Przybyli na spotkanie przedstawiciele ponad 200 przedsiębiorstw z terenu Północnej Wielkopolski mogli wysłuchać m.in. urzędników skarbówki a także wymienić się doświadczeniami związanymi z nowymi przepisami. Na 25 października zaplanowano część praktyczną. Na te warsztaty może się zgłosić każdy chętny przedsiębiorca poprzez stronę Izby Gospodarczej. Szkolenie jest nieodpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group