Asta Video Fest

100 tysięcy na budżet obywatelski w Mirosławcu

05.09.2016   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy gminy Mirosławiec mogą zgłaszać swoje pomysły do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Prawie sto tysięcy złotych zostało przekazanych na realizację inwestycji obywatelskich. W tej edycji zostaną zrealizowane trzy projekty mieszkańców.

Zaczynamy kwestię dokumentacyjną, papierową zgłoszeń projektów do budżetu na rok 2017. Do 30 września chcemy się uporać ze zgłoszeniami i z głosowaniem, tak żeby można było zgłoszone trzy projekty wpisać do budżetu gminnego na rok 2017 i po pierwszym stycznia móc zacząć je realizować. Powtarzają się trochę projekty, które nie zostały zgłoszone poprzednim razem stadion, park miejski także, wioski też już kilka zgłoszeń przygotowują, więc myślę, że tym razem projektów nam nie zabraknie – mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Pomysły na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego mogą być zgłaszane do 9 września. Mieszkańcy są zachęcani do konsultowania swoich projektów w Urzędzie Miasta. Pozwoli to uniknąć odrzucenia inicjatyw ze względów formalnych. Głosowanie odbędzie się 30 września, a głos będą mieć wszyscy mieszkańcy gminy Mirosławca bez względu na wiek. Obywatele będą wybierać projekty w trzech kategoriach: do 35 tysięcy złotych, do 20 tysięcy złotych, oraz 20 tysięcy złotych na inwestycje wiejską w gminie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group