Święto miłośników militariów w Pile

30.08.2016   Autor: Redakcja
---

Pilski Plac Zwycięstwa stał się centrum militariów w mieście. A to wszystko przez piknik militarny organizowany przy współpracy z organizacjami wojskowymi. Uczestnicy imprezy mieli w czym wybierać.

- Święto jest dniem poświęconym mundurowi w garnizonie Piła połączone z piknikiem. Tutaj nasi młodsi koledzy w zielonych mundurach wystawili swój sprzęt którym dysponują, powiem szczerze sprzęt nowoczesny w stosunku do tego który był kiedyś. Sprzęt sprawdzony w misjach wojskowych w Afganistanie i Iraku. Jestem dumny, że możemy mieć takie święto, oby ono było pierwsze, oby przyszłe święta jeszcze bardziej bogate wtedy będziemy wszyscy dumni z tego co się w naszej Pile dzieje - tłumaczy płk. Jan Ficerman, prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oddział w Pile.

Imprezę na placu Zwycięstwa poprzedziła defilada spod pomniku Lotników. Uczestnicy pikniku mogli sprawdzić zbiory pilskiego muzeum wojskowego, wejść do schronu czy obejrzeć sprzęt wojskowej straży pożarnej. Nie zabrakło również gości z innych miast, a był to między innymi 100 batalion łączności z Wałcza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group