Obwodnica za dwa lata

24.08.2016   Autor: Redakcja
---

Trwają prace nad budową obwodnicy Wałcza. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wycieczki studyjnej na prowadzonej inwestycji. Z planowanej obwodnicy kierowcy będą mogli skorzystać w 2018 roku.

Wałczanie na obwodnice czekają od dawna. Ma ona odciążyć ruch drogowy w mieście. Przede wszystkim z Wałcza maja zniknąć ciężarówki. Planowana obwodnica ma mieć prawie 18 kilometrów długości. W jej skład beda wchodzić cztery węzły drogowe Wałcz,zachód wschód,północ i Witankowo. Powstaną rowniez dwie estakady i przepusty ekologiczne. Na wycieczce studyjnej pojawili sie rowniez przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prowadzone są prace ziemne, rozpoczynają się również roboty związane z budową obiektów inżynierskich zostały również w niektórych miejscach przepusty. Już na całym szlaku obwodnicy Wałcza widać ślady prowadzonych prac. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2018 roku. - mówi Mateusz Grzeszczuk - Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad oddział w Szczecinie

Pracami nad obwodnica zajmuje sie jedna ze szczecińskich firm budowlanych która ma zakończyć inwestycje za dwa lata. Do tej pory udało sie uporać z trudnościami takimi jak spore opady deszczu które towarzyszyły nam w okresie wakacyjnym. Pracom ziemnym towarzyszyły niespodzianki.

- Mogę powiedzieć o cmentarzu ewangelickim na który natrafiliśmy na jednej z dróg dojazdowych. Fakt został zgłoszony zamawiającemu, zamawiający zakończył już prace ekshumacyjne. - mówi Jacek Zięba - przedstawiciel wykonawcy

W budowie biorą takze udział lokalne firmy. Na wałeckiej obwodnicy auta pojawią się w czerwcu 2018 roku. I jak przyznają przedstawiciele wykonawcy o opóźnieniach póki co nie ma mowy.

Przeczytaj więcej o: walcz, obwodnica, obwodnica Wałcza, MOSiR w Pile,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group