Doniesienie na starostę złotowskiego

04.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Starosta złotowski podany do prokuratury. Radny powiatu Wiesław Fidurski złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Ryszarda Goławskiego. Chodzi o wspieranie kampanii prezydenckiej Adama Jarubasa z PSL z pieniędzy powiatu. To drugie zawiadomienie do prokuratury złożone przez Wiesława Fidurskiego.

- Prokuratura rejonowa w Złotowie nadzoruje prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Pile postępowanie z zawiadomienia radnego pana Fidurskiego dotyczącego kradzieży kruszywa z likwidowanej linii PKP na trasie Złotów Kujan. Również pan Fidurski złożył zawiadomienie o tym, że z budżetu starostwa był opłacony przewóz pewnych osób z terenu Złotowa do Poznania - wymienia Sebastian Drewicz, prokurator rejonowy w Złotowie.

A chodzi o kapelę muzyczną, która na koszt powiatu miała zostać przewieziona na konwencję wyborczą kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta RP - Adama Jarubasa w ubiegłym roku. Jak twierdzi Wiesław Fidurski, rada powiatu nie wyraziła zgody na taki wydatek, dlatego złożył on zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę Ryszarda Goławskiego.

Wiesław Fidurski do zawiadomienia dołączył także protokół z komisji i sesji Rady Powiatu Złotowskiego, dokumenty dotyczące udziału starosty w konwencji Jarubasa oraz karty pojazdów należące do starostwa. Prokuratora Rejonowa w Złotowie prowadzi w tej sprawie czynności sprawdzające.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group