Trójkołowce dla niepełnosprawnych

22.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Mają trzy koła i potrafią dostarczyć mnóstwo radości. O czym mowa? O rowerach dla osób niepełnosprawnych. Trzy takie urządzenia trafiły do Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Złotowie. Rowery mają służyć niepełnosprawnym podopiecznym stowarzyszenia przede wszystkim do rehabilitacji przez zabawę.

Złotów coraz bardziej znany z aktywności rowerowej kolejny raz otwiera się dla niepełnosprawnych. Tym razem dzięki Stowarzyszeniu Zastępczego Rodzicielstwa, które otrzymało specjalistyczne trójkołowce. Pojawienie się niezwykłych rowerów wzbudziło dużo radości wśród podopiecznych stowarzyszenia. A nie byłoby ich tutaj gdyby nie Karolina Bąkowska która na co dzień jest przewodniczącą Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Złotowie.

- W momencie kiedy złożyłam wniosek o taki rower dla swoich dzieci, pomyślałam też że można by było taki wniosek o rowery dla dzieci ze stowarzyszenia. A mamy pod opieką dzieci niepełnosprawne - mówi Karolina Bąkowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Złotowie.

To na jej wniosek niepozornie wyglądające trójkołowe dla Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Złotowie przekazała fundacja Eco Textil Dzieciom Niepełnosprawnym od Was dla Was, która od 2012 roku rozdała ponad 3 tysiące specjalistycznych rowerów.

" target="_blank">

 

Choć takie trójkołowce to szansa na szybką i skuteczną rehabilitację, rodziców niepełnosprawnych dzieci po prostu na to nie stać. Jeden taki rower to koszt około 3 tysięcy złotych. Pojawienie się w Stowarzyszeniu w Złotowie takiego sprzętu tym bardziej cieszy... szczególnie rodziców.

-Takie rowerki są bardzo dużą pomocą. Tak jak mówiłem cena takich rowerków jest dość spora, natomiast jako specjalistyczna rodzina zajmująca się dziećmi które mają wiele dysfunkcji. Jest w naszej rodzinie na tą chwilę sześć dzieci plus nasze dziecko biologiczne z czego troje wymaga stałej i częstej rehabilitacji - mówi Marcin Suszka, specjalistyczna rodzina zastępcza

Plany są takie, aby jeden z uzyskanych trójkołowców dostępny był dla wszystkich w złotowskiej wypożyczalni rowerów. O to ma się postarać burmistrz.

- Chcemy być przyjaznym miastem dla osób niepełnosprawnych. Chcemy umożliwiać im aktywność tego rodzaju i taki trójkołowiec na pewno pomoże. Zamierzenia idą dalej bo jak wiemy, wielka akcja Kilometry Dobra i zakup rowerów do uprawiania nowej dyscypliny w Polsce jeszcze nie znanej racerunning -  mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Rowery do uprawiania racerunning w Złotowie to możliwość biegania bez umiejętności chodzenia. Ta niezwykła dyscyplina sportowa dopiero wkracza do Polski. Zbyszek Żubryj podopieczny fundacji Złotowianka podczas obozu w Danii zdobył srebrny medal biorąc pierwszy raz w życiu udział w zawodach racerunning. To może świadczyć o dobrym wpływie rowerów, które pojawiły się w Złotowie. A jeden z trójkołowców, które przekazała fundacja Eco Textil do końca miesiąca będzie udostępniony także podopiecznym Ośrodka Rehabilitacji Zabajka 2.

Przeczytaj więcej o: zlotow, asta24, złotów trójkołowce, racerunning,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group