Druga edycja Repair Cafe za nami

20.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Niedziałający komputer, tępe noże czy rozpruta sukienka. Dla wielu to śmieci jednak aby walczyć z pojawieniem się nadmiernej ilości odpadów w Pile powstała pierwsza w Polsce Repair Cafe. Można tu za darmo w towarzystwie sąsiadów dokonać drobnych napraw. A wszystko przy kawie i ciastku.

- Dajemy drugie życie produktom a w zasadzie pozwalamy zeby ludzie sami sobie tą szansę dali. My tylko organizujemy takie miejsce w którym można się spotkać, można naprawić rzeczy dotychczas zalegające w szafkach. Robi się to przede wszystkim po to żeby uniknąć wytwarzania odpadów. - mówi Tomasz Wojciechowski z pilskiej spółki Gwda.

A tych odpadów jest w mieście coraz więcej. Dlatego aby temu zaradzić pilska spółka Gwda postanowiła otworzyć w mieście pierwszą w Polsce Repair Cafe działającą pod hasłem DO WYRZUCENIA NIE MA MOWY. Miejsca napraw organizowane są w szkołach w całym mieście. Rzemieślnicy za darmo reperują popsute rzeczy a mieszkańcy zamiast stać w kolejce i czekać na naprawę swojej zepsutej rzeczy wspólnie siedzą przy stole i piją kawę. Spotkania w ramach pilskiej Repair Cafe będą odbywać się cyklicznie w różnych częściach miasta.

" target="_blank">

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group