Asta Video Fest

W Wysokiej powstanie parking na 150 miejsc

17.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

W Wysokiej ma powstać parking na 150 miejsc postojowych. Samorządowcy podjęli decyzję aby wykupić działkę znajdującą się tuż za Urzędem Miejskim. Na ten cel burmistrz Marek Madej wyda 400 tysięcy złotych.

- Przede wszystkim jednak to co widzimy na rynku. Pojazdów jest coraz to więcej. Nasz rynek nie tylko służy tym którzy przyjeżdżają, wpadają załatwić coś w przychodni, w urzędzie, w aptece czy w sklepach ale także jako miejsce postojowe dla osób które pracują, wyjeżdżają poza teren miasta , poza teren gminy do pracy. Myślę że to miejsce będzie dla nich szczególnie dobre. Oświetlone, będzie bezpieczne pod okiem kamery, więc mieszkańcy będą mogli bezpiecznie swoje pojazdy zostawić poza centrum miasta przez to odkorkujemy i umożliwimy tym co przejeżdżają na tą chwilkę załatwić coś możliwość zaparkowania na rynku – mówi Marek Madej, burmistrz Wysokiej

Aby tak się stało gmina Wysoka postanowiła wykupić teren za Urzędem Miejskim. Niespełna pół hektarowa działka znajdująca się tuż za magistratem zmieni się w parking na 150 miejsc postojowych. Za teren przy ulicy Świętego Walentego 6a gmina zapłaci firmie, która dotychczas prowadziła tam swoją działalność 400 tysięcy złotych. Parking ma powstać w ramach Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji. Burmistrz planuje jeszcze w tym roku złożyć wniosek o dofinansowanie, które może wynieść nawet 85% kosztów inwestycji. Obecnie przygotowywane są plany oraz kosztorys budowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group