Wybrano dyrektorów szpitali w Trzciance i Czarnkowie

18.06.2016   Autor: Redakcja
---

Mirosław Szymajda i Krzysztof Wywrot, to nazwiska nowych dyrektorów szpitali w Trzciance i Czarnkowie. Od 1-go lipca, będą zarządzać szpitalami, podległymi powiatowi czarnkowsko-trzcianeckiemu.

O stanowisko dyrektora szpitala w Trzciance ubiegało się 6 osób, z czego jedna ofertę odrzucono ze względów formalnych. W przypadku Czarnkowa 7 osób złożyło oferty, ale trzy zostały odrzucone.

- Komisja w tajnym głosowaniu bezwzględną większością głosów dokonała wyboru kandydatów na stanowiska dyrektorów szpitali - mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki i przewodniczący Komisji Konkursowej.

Kim są nowi dyrektorzy?
Mirosław Szymajda - specjalista chirurg, ukończył także studia zarządzanie jednostkami ochrony zdrowia. Nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance, od początku swojej kariery zawodowej, związany jest z tą lecznicą. Od 1995 roku pracuje w szpitalu jako lekarz - chirurg. W 2010 roku został ordynatorem oddziału chirurgicznego. Rok później został zastępcą dyrektora ds. medycznych. Natomiast od października 2015 roku pełnił obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Trzciance.

- Moja dotychczasowa praca, była polem cennych praktyk i doświadczeń. Pragnę, zatem kontynuować zaplanowane i realizowane przeze mnie działania i jednocześnie uzupełniając je o wszystkie nowe i niezbędne, aby Szpital Powiatowy w Trzciance był jednostką dobrą
- mówi Mirosław Szymajda, dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance.

Krzysztof Wywrot, ukończył Akademię Rolniczą na Wydziale Mechanizacji Rolnictwa we Wrocławiu i menadżerskie studia podyplomowe. Ze szpitalnictwem związany jest od roku 2001. 15 lat temu, był Prezesem Zarządu w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Sokołowsku. Następnie, od roku 2006 był dyrektorem w Specjalistycznym Centrum Medycznym SP ZOZ w Polanicy. W 2013 roku, związany był z Polsko-Amerykańską Kliniką Serca w Katowicach. Od 2014 do 2015 roku, zarządzał Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrzeszowie.

- Chciałbym rozpocząć swoją pracę od rozmów z pracownikami. To oni są sercem tej jednostki. Pokazali niejednokrotnie, że są odpowiedzialni, świadomi swojej pracy, na której im zależy. Nie chcę rządzić szpitalem sam - mówi Krzysztof Wywrot, nowy dyrektor ZZOZ w Czarnkowie.

Aleksandra Lipiec, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group