Złotów musi zapłacić karę za basen

---

Ponad 300 tys zł musi zapłacić miasto Złotów firmie budowlanej, która rozbudowywała pływalnię Laguna. Poprzedni burmistrz potrącił budowlańcom część wynagrodzenia w związku z niedotrzymaniem terminu. Firma poszła do sądu – wygrała.

Postępowanie toczyło się przed sądem okręgowym i przed sądem apelacyjnym. Największym problemem w sprawie było ustalenie i stwierdzenie, czy wykonawca, tzn. firma Ekokaloria z Kielc spóźnili się z wykonaniem prac. Sąd I instancji stwierdził, że takiego opóźnienia nie było, w związku z tym odmowa zapłaty wynagrodzenia nie miała uzasadnienia w dowodach - tłumaczy sędzia Elżbieta Fijałkowska, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

Rozliczając się z budowlańcami, którzy rozbudowywali złotowską pływalnię, poprzedni burmistrz uznał, że nie zmieścili się oni w terminie przewidzianym umową i w związku z tym potrącił im z wypracowanej kwoty. Firma założyła miastu sprawę w sądzie i wygrała, gdyż miasto nie było w stanie udowodnić, że Ekokaloria wykonała prace po terminie. Wyrok, który zapadł 2 czerwca, jest już prawomocny. Złotów musi zapłacić ponad 300 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group