Etno-muzeum w Wałczu. Spotkanie z kulturą kaszubską

15.06.2016   Autor: Redakcja
---

Etno-muzeum to nowa inicjatywa muzeum ziemi wałeckiej. Mają być to spotkania z osobami opowiadającymi o nieodkrytych regionach naszego świata. Na pierwszą odsłonę cyklu przedstawiono odchodzące kaszubskie zwyczaje poprzez film "Na psa urok".

- Produkcja wymagała od nas troszeczkę więcej pracy, bo były w niej inscenizacje. I tutaj realizowaliśmy je z pomocą Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich i to wymagało ogromnej organizacji aktorów, było to spore przedsięwzięcie jeżeli chodzi o organizację czasu i miejsca w jednym terminie, także wspaniała atmosfera, nasi rozmówcy niesamowici ludzie, bardzo energetyczni i radośni - tłumaczy Ewelina Karczewska, reżyserka filmu "Na psa urok".

Widzowie po godzinnym seansie mogli porozmawiać z twórcami filmu. Na psa urok powstało przez nieco ponad rok. A odchodzące zwyczaje Kaszubów to tylko początek spotkań z inną kulturą. Kolejne spotkanie będzie z Renatą Lesner-Szwarc, która opowie o Bali. Ale na to wydarzenie trzeba będzie po czekać najprawdopodobniej do września .

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group