Pierwsza polska Repair Cafe otwarta w Pile

13.06.2016   Autor: Redakcja
---

W sobotę w Pile uruchomiono pierwszą w Polsce Repair Cafe. To miejsce, w którym bezpłatnie można oddać rzeczy, wymagające drobnych napraw.

Repair Cafe Piła jest częścią międzynarodowej społeczności Repair Cafe International, skupiającej lokalne projekty pod hasłem: „Do wyrzucenia? Nie ma mowy!”.

W sobotę mieszkańcy Piły mogli przynieść ze sobą popsuty sprzęt elektroniczny, rower który trzeba naprawić, komputer który nie działa tak jak powinien, czy podarte spodnie, a eksperci bezpłatnie starali się udzielić pomocy.Całe wydarzenie odbywało się w miłej, dobrosąsiedzkiej atmosferze, przy kawałku ciasta i kubku kawy.

Taka działalność od lat z powodzeniem sprawdza się w krajach takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania, mając już ponad 1000 punktów w całej Europie.

Kolejne spotkania w ramach pilskiej Repair Cafe będą odbywać się cyklicznie w różnych częściach miasta.

Inicjatorem tego projektu jest Spółka Wodno-Ściekowa „GWDA” sp. z o.o., przy wsparciu ze strony Miasta Piła, Związku Międzygminnego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.

Tutaj możecie znaleźć więcej informacji na temat pilskiej Repair Cafe, a TUTAJ oficjalną stronę Repair Cafe International.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group