Cyklo Piła 2016 - znamy zwycięzcę kolejnej rundy

05.06.2016   Autor: Magdalena Lach
---

60 kolarzy stanęło na starcie czwartej rundy kolarskich zawodów Cyklo Piła 2016. Najszybszy na pilskim lotnisku okazał się Artur Sobkowiak z klubu kolarz.pl. Tuż za nim linię mety przecięli Borys Góral z Piły oraz Bartłomiej Przybylski z Bosko Team Salezjanie Debrzno.

- Chodziło nam o to, żeby skonsolidować naszych kolarzy, którzy trenują na co dzień z klubami Kameleonteam oraz UKS Sportowiec Piła - mówi Arkadiusz Knaporganizator imprezy - Sporo jest również kolarzy, którzy jeżdżą sami i nie mają odwagi wystąpić w zawodach Masters, bo tam jest naprawdę wysoki poziom. Odczuwaliśmy po prostu brak takich imprez, w których może wziąć udział każdy sportowiec – dodaje zawodnik grupy kolarskiej kameleonteam Piła.

Cyklo Piła 2016 to sprawdziany kolarskie dla zawodników z całego kraju. Cały cykl składa się z 11 wyścigów rozgrywanych na pilskim lotnisku poza jednym etapem górskim, który odbędzie się w Nietuszkowie. Zwycięzcą cyklu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostanie zawodnik lub zawodniczka, którzy zdobędą najwięcej punktów we wszystkich startach. W sytuacji równej ilości punktów o zwycięstwie końcowym decyduje zajęte miejsce na ostatniej edycji kolarskich zawodów.

Czwary etap, który mierzył blisko 42 km (6 pętli po 7 km) zwyciężył Artur Sobkowiak z klubu kolarz.pl. Na finiszu minimalną stratę zanotowali Borys Góral z Piły i Bartłomiej Przybylski z Bosko Team Salezjanie Debrzno. Kolejny etap zawodów odbędzie się 15.06.2016 r. (środa) w Nietuszkowie.

Poniżej klasyfikacja najlepszych zawodników 4. etapu kolarskiego.

1. Artur Sobkowiak - kolarz.pl Piła
2. Borys Góral - Piła
3.Bartłomiej Przybylski - Bosco Team Salezjanie Debrzno
4. Krzysztof Kosmatka - Kameleonteam Piła
5. Robert Judycki - Piła
6. Piotr Nowacki - kolarz.pl Piła
7. Michał Markowski - UKS Drogowiec Złotów
8. Tomasz Krawiec - UKS Drogowiec Złotów
9. Krzysztof Ambrożuk - Kameleonteam Piła
10.Mikołaj Kawa - UKS Drogowiec Złotów
11. Tomasz Chadryś - Piła
12. Cyryl Szweda - Złotów
13. Kuba Korta - UKS Sportowiec Piła
14. Michał Dowczyński - Piła
15. Marek Macioszek - Piła
16. Jakub Ryckowski - Celfast MTB Team
17. Jacek Makowski - Piła

Po czterech edycjach liderem jest Bartłomiej Przybylski z Debrzna 187 punktów. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej jest Piotr Nowacki Piła 155 pkt. Trzecia pozycja to Artur Sobkowiak, na którego koncie znajduje się 148 punktów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group