Asta Video Fest

Rekord Polski w głośnym czytaniu należy do Trzcianki

01.06.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Trzcianeccy gimnazjaliści bili rekord polski w czytaniu synchronicznym. Dziś w parku 1 Maja zgromadziło się ponad 250 osób aby razem przeczytać legendę o wiedźmach trzcianeckich.

- Przede wszystkim zależało nam na tym, żeby aura była dla nas łaskawa. Na szczęście do tej pory nie pada. To się nam udało. Chyba gdzieś mamy dobre fluidy. W każdym razie denerwowaliśmy się, żeby wszystko się tutaj udało. Mam nadzieję, że wszystko poszło zgodnie z regulaminem i ze wszystkimi zasadami. Ja się bardzo cieszę z tego powodu, że tak dużo osób się zaangażowało. Dzisiaj jest dzień wolny od zajęć edukacyjnych, bo mamy Dzień Dziecka w szkole. Lekcji nie ma, a uczniowie przyszli - cieszy się Sławomira Kłos–Burda, inicjatorka akcji bicia rekordu Polski.

Nastolatkowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 postanowili pobić rekord Polski w czytaniu synchronicznym. Aby taki tytuł należał do trzcianeckiej szkoły w Parku 1 Maja w akcji musiało wziąć udział minimum 250 osób. Podczas liczenia uczestników okazało się, że to minimum udało się przekroczyć o 18 osób.

Teraz zanim oficjalnie zostanie ogłoszone pobicie rekordu do biura rekordów Polski dyrekcja szkoły musi wysłać dokumenty oraz video potwierdzające liczbę czytających. Na tą chwilę, choć nieoficjalnie wiadomo, że rekord został pobity. Młodzież nie ukrywa, że teraz ich marzeniem jest pobicie rekordu Guinnessa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group