Ruszają remonty dróg w powiecie wałeckim

22.05.2016   Autor: Redakcja
---

Dziesięć dróg w powiecie wałeckim do modernizacji. Samorządy otrzymają dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Remonty muszą zostać przeprowadzone w trzy lata.

Miliony złotych złotych na remonty dróg w powiecie wałeckim. Rozstrzygnięto już konkurs na dofinansowanie inwestycji z programu rozwoju obszarów wiejskich. Kierowcy będą mogli się cieszyć z dziesięciu nowych lub zmodernizowanych tras.

Najwięcej bo aż 4 projekty będą realizowane w Tucznie. Zostaną zmodernizowane drogi w Rzeczycy, Płocicznie i Marcinkowicach. Przebudowana zostanie również ulica Staszica. Ze środków zewnętrznych skorzysta także powiat wałecki, który chce zrealizować dwie inwestycje. - Drogę z Rzeczycy do Wrzos i z Karsiboru w kierunku Kłębowca - zapowiada Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Jeden z projektów modernizacji dróg dotyczy Mirosławca. - Będzie to kolejny etap remontu ulicy sprzymierzonych na której jest znajduje się jedna z największych firm w mieście. Ta droga może być gotowa w przyszłym roku - zapewnia Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Z dofinansowania skorzystają również gmina Człopa oraz gmina wiejska Wałcz. Samorządy mają trzy lata na wykonanie modernizacji dróg. Dzięki realizacji projektu kierowcy w powiecie wałeckim odczują sporą ulgę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group