Gra o herb. Nowa talia kart w Trzciance

13.05.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Specjalna talia kart powstała w Trzciance. Pracownicy Muzeum Ziemi Nadnoteckiej z pomocą lokalnych artystów stworzyli jedyną w swoim rodzaju talie kart przedstawiającą najważniejsze budynki w mieście.

Wszystko po to by edukować młodzież. - Obecnie bardzo modne są gry planszowe. Nasze muzeum postawiło na karty, karty do gry. Nazwaliśmy je Walka o herb. Gra jest dla ludzi od 5 do 100 lat. Składa się z obrazków z budynków znanych w Trzciance. Możemy tam znaleźć Urząd Miasta, budynek muzeum, szkoły, pocztę ale również herb Trzcianki. Wygrywa ten, kto zostaje z kartą ciołek - tłumaczy Elżbieta Wiśnicka, dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.

Czyli z ostatnią kartą bez pary z wizerunkiem herbu Trzcianki. Zasady gry są podobne do popularnego wśród dzieci Czarnego Piotrusia.

Stworzenie przez pracowników Muzeum Ziemi Nadnoteckiej specjalnej tali kart ma walor edukacyjny. Ma nie tylko zachęcić najmłodszych do poznawania historii miasta ale również promować Trzciankę wśród turystów. Do talii kart Walka o herb dodana jest jeszcze jedna, tym razem pusta. Na niej dzieci będą mogły stworzyć swoją niepowtarzalną grę, ucząc się w ten sposób kreatywności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group