Skrzyżowanie, czy rondo? Nowa droga w Brokęcinie

---

Wielomilionowe i kilkusettysięczne - mowa o inwestycjach realizowanych w powiecie złotowskim. Część z nich gotowa i oddana do użytku, inne dopiero ruszają. Choć tyle je różni, wszystkie są bardzo ważne dla lokalnych społeczności. Dzisiaj uroczyście oddano drogę w Brokęcinie w gminie Okonek.

Małe rzeczy czasami cieszą bardziej niż drogie prezenty. Tak właśnie jest w Brokęcinie, wsi w gminie Okonek, gdzie biegnącą przez środek miejscowości drogę od dziesięcioleci rozjeżdżały najpierw czołgi jadące na poligon, a potem ciężarówko wywożące drewno z lasu. Dziś uroczyście oddano do użytku odnowioną drogę.

Jest to zdecydowana poprawa jakości życia mieszkańców tej miejscowości. A jest to miejscowość, w której znajduje się jedyny w swoim rodzaju zabytek, czyli drewniany kościółek wybudowany bez użycia żadnego gwoździa, pod wezwaniem św. Kazimierza. A także jest to droga, która prowadzi w kierunku słynnych już chyba w całej Polsce i nie tylko wrzosowisk. Jest to ponad 200 hektarowy rezerwat wrzosów - tłumaczy Małgorzata Sameć, burmistrz Okonka.

Droga ta powstała dzięki współpracy pomiędzy samorządami, co w powiecie złotowskim jest bardzo często praktykowane.

Jest to ponad 800 metrów, wspólna inwestycja gminy i powiatu. Wykonano także przebudowę skrzyżowania. Wartość inwestycji to około 200 tys. zł, środki pochodzą z kasy powiatu i gminy. Ta wioska czekała na ten asfalt bardzo długo. Tak szczerze mówiąc, to 30 lat tu nic nie było robione. Myślę, że kolejne 30 lat ten asfalt tu poleży - zapewnia Ryszard Goławski, starosta złotowski.

Niewiele dłuższa od drogi w Brokęcinie, ale znacznie droższa, bo dwuipółmilionowa będzie inwestycja na ul. Dorsza w Złotowie. Roboty rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

To będzie droga o wysokim standardzie. Przede wszystkim będzie bezpieczna, oddzielamy ruch kołowy od ruchu pieszego i rowerowego przedzielone pasem zieleni, oświetlone w technologii LED. Będzie to droga o charakterze drogi zbiorczej. Pierwsza powitalna droga na granicy gminy. Droga, na którą dostaliśmy dotację. Mamy też partnerskie porozumienie z gminą Złotów i ze Starostwem Powiatowym, które partycypuje w kosztach - informuje Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Ku końcowi zbliża się za to inna złotowska inwestycja. Projekt "Okrągłego", czyli plac rekreacyjny na osiedlu Słowackiego zanim doczekał się realizacji był wielokrotnie modyfikowany. Dzisiaj już widać jego przyszły kształt. Termin ukończenia tej inwestycji to 16 maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group