Asta Video Fest

Urząd Pracy dopłaci do pensji pracownika

---

Darmowy pracownik na rok? To możliwe. W ramach programu 12/24 realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Złotowie pracodawca zatrudniając pracownika na dwa lata, z własnej kieszeni płaci mu dopiero w drugim roku pracy.

W Złotowie odbyło się spotkanie podsumowujące ten program i zachęcające pracodawców do skorzystania z kolejnych działań. – Już w tej chwili mamy skierowanych do pracy ponad sto osób, zawarto umowy z siedemdziesięcioma paroma pracodawcami. Polega to na finansowaniu zatrudnienia przez rok, a przez kolejnych 12 miesięcy pracodawca jest zobowiązany zatrudnić pracownika już ze swoich środków - tłumaczy Łucja Greczyło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Złotowie.

Program ten to korzyść zarówno dla bezrobotnych, jak i dla pracodawców, stąd duże nim zainteresowanie. Przedstawiciele urzędu pracy namawiali także do skorzystania z innych form wspomagających, takich jak organizacja stażu, tworzenie nowych miejsc pracy oraz wykorzystanie bonu stażowego. Te programy skierowane są przede wszystkim do osób, które nie ukończyły 30. roku życia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group