Dwie udane akcje pilskiej policji

24.02.2016   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

200 tysięcy złotych - taką stratę mógłby ponieść Skarb Państwa, gdyby nie sprawna interwencja pilskiej policji, która zatrzymała transport nielegalnego tytoniu.

W gminie Szydłowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali do kontroli auto marki peugeot prowadzone przez podejrzanego mężczyznę.  Okazało się, że w samochodzie znajduje się ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy. Wprowadzenie takiej ilości tytoniu do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty ponad 200 tysięcy złotych.

- Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, śledczy zabezpieczyli dodatkowo 35 tysięcy złotych - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, KPP w Pile.

Zatrzymany mężczyzna, to 40-letni mieszkaniec Piły. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka kara grzywny.

fot. materiały KWP w Poznaniu

**

W poniedziałek również policja z Piły zatrzymała 26-letniego mężczyznę, który posiadał znaczące ilości narkotyków. Podczas przeszukania pojazdu i mieszkania, kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 400 porcji amfetaminy i marihuany. 

Mężczyzna był przez dłuższy czas obserwowany przez funkcjonariuszy, którzy podejrzewali, że może on przechowywać w swoim mieszkaniu nielegalne środki odurzające.

- Pilscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podczas kontroli drogowej na terenie miasta. Funkcjonariusze ujawnili w samochodzie marki Daewoo Lanos, którym podróżował mężczyzna oraz w jego mieszkaniu łącznie ponad 400 porcji narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, KPP w Pile.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki popakowane w foliowe woreczki. Za posiadanie nielegalnych środków odurzających mężczyźnie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group