Szkoła do likwidacji?

---

Demografia, migracja i ekonomia – to trzy czynniki, które przemawiają za likwidacją Szkoły Podstawowej w Śmiardowie Złotowskim w gminie Zakrzewo. Radni podjęli uchwałę o zamiarze zlikwidowania placówki. Decyzja jednak należy do kuratora.

– Jesteśmy w stanie przenieść te dzieci do Szkoły Podstawowej w Zakrzewie bez specjalnych nakładów. Te nakłady byłyby związane ewentualnie z dowozem dzieci do szkół i to nie byłoby jednak problemem. Część dzieci ze Śmiardowa i tak już dojeżdża do gimnazjum, a autobus nie jest wykorzystywany w całości - mówi Henryk Dobrosielski, wójt Zakrzewa.

Nie będzie też problemu ze znalezieniem pracy dla personelu.  Może on zostać podzielony pomiędzy przedszkole i podstawówkę w Zakrzewie. Z 32. uczniów, którzy uczą się dziś w Śmiardowie, od września zostałoby tylko 26, ponieważ nie powstanie tam klasa I. Taka liczba dzieci w placówce sprawia, że koszt utrzymania szkoły w przeliczeniu na jedno dziecko jest ponad dwukrotnie wyższy niż w Zakrzewie.

W Śmiardowie nie ma też sali gimnastycznej więc, zdaniem wójta, uczniowie na tych przenosinach mogą tylko zyskać. Decyzję o ostatecznych losach szkoły musi podjąć kurator oświaty, ma na to czas do 29 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group