Zaproszenia na "Giselle" wygrali...

16.02.2016   Autor: Redakcja
---

W Regionalnym Centrum Kultury zobaczymy kolejny spektakl baletowy, retransmitowany z Teatru Bolszoj w Moskwie – „Giselle” z muzyką Adolphe’a Adama, w choreografii Jurija Grigorowicza. Dla naszych czytelników mieliśmy do rozdania dwa podwójne bilety.

„Giselle” to ukoronowanie stylu romantycznego w balecie. Wiejska dziewczyna Giselle, zakochuje się w przystojnym młodzieńcu nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną. Ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do willid – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia.

Ten XIX-wieczny tytuł jest kwintesencją baletu romantycznego, pełnego niesamowitości, grozy i korowodów tańczących zjaw, przyobleczonych w tiulowe suknie. To także jeden z nielicznych baletów, który praktycznie nieprzerwanie istnieje na scenach baletowych świata od swojej premiery ponad 170 lat temu.

Dla naszych czytelników mieliśmy do rozdania dwa podwójne bilety na ten wyjątkowy spektakl baletowy. Wystarczyło odpowiedzieć na proste pytanie: Z ilu aktów składa się balet romantyczny "Giselle"? - Nasi czytelnicy nie mieli problemów z podaniem prawidłowej odpowiedzi. Balet "Giselle" składa się oczywiście z dwóch aktów.

Po jednym podwójnym bilecie na retransmisję spektaklu baletowego wygrali: Przemysław Pobłocki i Katarzyna Książkiewicz.

Przeczytaj więcej o: rck, teatr bolszoj, giselle, piła rck, balet,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group