Piła zostanie "świetlną stolicą Polski"?

27.12.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Ruszyła siódma edycja "Świeć się z Energą", której celem jest wybranie "świetlnej stolicy Polski". Do udziału w konkursie zostało zgłoszone również nasze miasto.

Wybranie najpiękniej rozświetlonego polskiego miasta w okresie świątecznym z pewnością nie jest rzeczą łatwą. W plebiscycie biorą udział miasta z całej Polski, w tym Piła. Zasady konkursu są proste - wygrywa to miasto, które uzyska największą liczbę głosów. Zwycięzcą zeszłorocznej edycji został Połczyn-Zdrój, który uzyskał 35 900 głosów.

Miasta będą rywalizowały w dwóch etapach - regionalnym i ogólnopolskim. Najpierw z każdego województwa zostaje wyłoniony jeden zwycięzca – zdobywca tytułu Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w województwie, do którego trafi nagroda o wartości 10 000 zł. Jednak prawdziwe emocje będą w finale, do którego trafi 16 miast z najlepszymi wynikami z rundy regionalnej. Nagrodą główną dla najpiękniej rozświetlonego miasta będzie 50 000 złotych.

Głosy można oddawać codziennie za pomocą portalu regionalnego, sms'a lub Facebooka,  dlatego zaangażowanie i aktywizacja głosujących przez cały okres trwania zabawy jest bardzo istotna. Sam pomysł plebiscytu ma na celu budowanie i podtrzymywanie tożsamości regionalnej.

Profil naszego miasta można zobaczyć TUTAJ

Etap regionalny:

Przyjmowanie zgłoszeń: 4 grudnia – 6 stycznia
Głosowanie: 11 grudnia – 11 stycznia
Ogłoszenie zwycięzców etapu regionalnego: 15 stycznia

Etap ogólnopolski:

Głosowanie: 15 stycznia – 25 stycznia
Ogłoszenie zwycięzców: 26 stycznia

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group