Droga w Strącznie wreszcie do remontu

14.11.2015   Autor: Redakcja
---

Władze powiatu wałeckiego chcą wyremontować drogę w Strącznie. W tym celu złożyły wniosek o dofinansowanie tego projektu w ramach popularnych „schetynówek”. Do modernizacji swoją cegiełkę dołoży również Gmina Wiejska Wałcz.

Remont kosztował będzie ponad półtora miliona złotych. Droga nie jest w najlepszym stanie technicznym, dlatego też władze powiatu zdecydowały o jej modernizacji. Planowane jest również stworzenie ścieżki rowerowej.

Jak podkreślają władze powiatu część środków może pochodzić z programu rządowego. Do projektu włączyli się również włodarze gminy wiejskiej Wałcz. W tym celu wójt gminy podpisał porozumienie ze starostą wałeckim o dofinansowaniu prac remontowych.

Na remont czekają również kierowcy, przejeżdżający tą trasą. Według nich ta droga jest zbyt wąska, jej stan techniczny także pozostawia wiele do życzenia. Z planowanej inwestycji są zadowoleni mieszkańcy Strączna.

Inwestycja ma zostać wykonana w przyszłym roku. Remont drogi w Strącznie jest przykładem dobrej współpracy gminy wiejskiej Wałcz i powiatu wałeckiego.

Przeczytaj więcej o: walcz, powiat walecki, straczno, inwestycje wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group