Napad na listonosza - pieniądze w... misiu

17.10.2015   Autor: Artur Maras
---

W okolicy ul. Bydgoskiej napadnięto na listonosza. Został dotkliwie pobity, a z jego torby skradziono sporą ilość gotówki.

Policja wszczyna śledztwo, ale z czasem okazuje się, że napad był sfingowany...

- Do KPP w Pile zadzwonił młody roztrzęsiony mężczyzna. Poinformował, że jest listonoszem i został przed chwilą napadnięty. Dodał, że znajduje się przy ul. Bydgoskiej w Pile. Napastnik zaatakował go od tyłu, uderzał kilkakrotnie w twarz i zabrał mu z saszetki pieniądze - 22 tys zł - mówi Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile.

Dyżurny z pilskiej jednostki wysłał na miejsce policyjne patrole. Oszołomiony poszkodowany został zabrany na komendę, aby złożyć zeznania. W tym samym czasie kryminalni szukali napastnika.

Policjanci zaczęli nabierać wątpliwości co do wiarygodności opowieści listonosza, kiedy okazało się, że sprawcą był kolega obrabowanego. W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyźni wcześniej zaplanowali sfingowanie napadu. Aby bardziej uwiarygodnić zdarzenie rabuś dość mocno pobił kolegę - listonosza.

Policjanci z wydziału kryminalnego znaleźli w mieszkaniu jednego z nich skradzione pieniądze. Gotówka została schowana m.in. w pluszowym misiu. W tej sprawie zatrzymano jeszcze trzy osoby, które miały wiedzę na temat zdarzenia i pomagały w ukrywaniu pieniędzy. Za popełnione przestępstwo pomysłowym kolegom grozi do 5 lat więzienia.

Przeczytaj więcej o: napad, napad na listonosza, sfingowany napad,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group