15 dębów na 15-lecie

20.09.2015   Autor: Artur Maras
---

15 drzew zasadzono podczas obchodów 15-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Każdy dąb otrzymał imię osoby, która znacząco przyczyniła się do rozwoju uczelni.

- Z perspektywy 15 lat wiemy, że bardzo dobrze się stało, że Piła powołała tę uczelnię do życia. Dzisiaj to jest inna jakość niż ta, od której rozpoczynaliśmy w 2000 roku. Dzisiaj mamy studia drugiego stopnia, a kiedyś 15 lat temu rozpoczynaliśmy od kilku specjalności - mówi prof. Kazimierz Pająk pierwszy rektor PWSZ w Pile.

Jak na wiodącą uczelnię w północnej Wielkopolsce początki były dość skromne. Pierwsze zajęcia odbywały się w wynajmowanych pomieszczeniach w obecnym domu studenta przy ul. Żeromskiego 14. A obecny kampus robi wrażenie swoją rozległością. Uczelnia przejęła go od gminy Piła w 2003 roku.

Po długich remontach i inwestycjach dziś uczelnia dysponuje jedenastoma dydaktycznymi obiektami, w których kształci się niemal 2 tys. studentów. Mury uczelni opuściło przez te lata 8 tys. absolwentów.

Aby uczcić piętnastolecie, piętnastu zaproszonych gości zasadziło piętnaście symbolicznych dębów i tak w powstałym w ten sposób lasku znajdzie się m.in dąb Piotr, Mieczysław, Donat i Franciszek.

Przeczytaj więcej o: pwsz, dęby,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group