Trwa przebudowa Karpackiej

17.07.2015   Autor: Artur Maras
---

Prace nad przebudową ul. Karpackiej ruszyły pełną parą. Ich koszt wyniesie ponad 1,5 mln złotych. Po raz pierwszy w Pile zostanie zbudowane rondo przejazdowe. Oznacza to, że ciężarówki i autobusy będą mogły wjeżdżać na okrągłą wyspę na jego środku.

To będzie jedna z ostatnich inwestycji, która połączy ulicę w sprawną sieć. - Ważna ze względu na to, że połączenie ulicy Wawelskiej, z Bydgoską z Podchorążych z tym fragmentem który został wcześniej zrobiony da nam możliwość zrealizowania dalej u. Bydgoskiej, tak naprawdę prace projektowe na Bydgoskiej zakończyły się już dawno mamy gotowa dokumentacje – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jednak aby te plany stały się rzeczywistością najpierw trzeba skończyć odcinek ul. Karpackiej. Dotychczas wykonano przebudowę instalacji elektrycznej, gazowej i kanalizacyjnej. Obecnie robotnicy kładą krawężniki. W dalszej kolejności trzeba zrobić nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe i parkingowe oraz ścieżki rowerowe i oświetlenie. Planowany koniec prac to końcówka września. Koszt przebudowy wyniesie niecały 1 mln 650 tys zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group