Magister z PWSZ

28.05.2015   Autor: Redakcja
---

W tym roku akademickim PWSZ w Pile może pochwalić się tym, że samodzielnie rozpocznie studia II stopnia, czyli studia magisterskie na kierunku praca socjalna.

- Przygotowanie programów nauczania, bazy dydaktycznej i spełnienie wszystkich kryteriów, wymaganych przez komisję akredytacyjną kosztowało nas wiele wysiłku, dokumenty to ponad 1000 stron druku - wyjaśnia prof. dr hab. Wojciech Maliszewski z PWSZ, gość dzisiejszego programu „W szerszym kontekście”. - Cieszymy się, że studenci będą mogli w Pile kontynuować studia II stopnia. To także szansa na zdobycie zawodu dla studentów innych kierunków studiów.

Oferta studiów II stopnia będzie dotyczyła zarządzania projektami socjalnymi i wsparcia społecznego oraz rehabilitacji w pracy społecznej. To niezwykle ważne, by pracą społeczną zajmowały się osoby rzetelnie do niej przygotowane. Dużo się ostatnio mówi o aktywizowaniu osób starszych zgodnie z Założeniami Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014 -2020 oraz Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. PWSZ w Pile wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, kształcąc specjalistów w tej dziedzinie.

Więcej w programie „W szerszym kontekście” dzisiaj o godz. 19.30 w TV Asta Zaprasza Piotr Grześ.

Przeczytaj więcej o: pwsz, katarzyna dąbek, Gummi-Welz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group