"Jeziorki to fajna wieś"

14.05.2015   Autor: Redakcja
---

Tak twierdzi Marek Kąckowski mieszkaniec tej wsi, członek rady sołeckiej, który na Facebooku założył stronę poświęconą Jeziorkom.

- Pomyślałem, że znakomicie można by się w ten sposób komunikować i skrzykiwać na różne organizowane przez nas imprezy. W tej chwili mamy ponad 200 uczestników – mówi gość programu.

Kolejna strona to „Jeziorki – to aktywna wieś”. Tutaj zaglądają ci wszyscy, którzy lubią aktywne życie. - Organizujemy szereg imprez sportowych, a w szczególności preferujemy nordic walking jako dyscyplinę sportu dostępną praktycznie dla każdego - przekonuje Marek Kąckowski. W Jeziorkach powstała drużyna, która bierze udział w licznych zawodach. Ta nie duża wieś, dzięki powstaniu powstałej nie tak dawno wiejskiej świetlicy zwanej przez mieszkańców „Wiejskim Domem Kultury” i aktywnej działalności w mediach społecznościowych zaczyna promieniować swoją aktywnością na okoliczne gminy. - Mieszkańcy gospodarzą na swoim jeziorze, o którego czystość i zarybianie dbają miejscowi wędkarze, organizują marsze nordic walking, spływy kajakowe, zabawy dla dorosłych i opiekę dla dzieci w okresie ferii i wakacji. Jeziorki to fajna i aktywna wieś – zapewnia Marek Kąckowski.

Więcej w programie „W szerszym kontekście” dzisiaj, o godz. 19.30 w TV Asta. Zaprasza Piotr Grześ.

 

Przeczytaj więcej o: jeziorki, katarzyna dąbek, powiat ilski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group