Karpacka i Przemysłowa do końca września

22.04.2015   Autor: Artur Maras

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ul. Karpackiej i Przemysłowej. Miasto wyda na tę inwestycje blisko 5 mln złotych.

- W przypadku ul. Przemysłowej roboty są o tyle prostsze, że są to roboty drogowe natomiast ulica Karpacka wymaga przebudowy sieci podziemnych, sieci telekomunikacyjnych - mówi Piotr Ziółkowski z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.

Remont ulicy Przemysłowej wykona firma Trakcja z Warszawy, która w zamian otrzyma ponad 3,3 mln zł. Znacznie mniej, bo ponad 1,6 mln zł otrzyma firma Pol-Dróg z Drawska Pomorskiego, która wygrała przetarg na remont ulicy Karpackiej. Łączny koszt prac to niemal 5 mln zł.

Prace na ul. Przemysłowej były długo wyczekiwane. Są one możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych tzw. schetynówek. Z kolei prace na ul. Karpackiej zakończyć mają budowę ronda łączącego z nią ul. Bydgoską i Podchorążych. Powstanie tam również ścieżka pieszo-rowerowa, parking oraz łącznik, który połączy inwestycję z ul. Wawelską.

Mimo większego nakładu prac potrzebnych na przebudowę ul. Karpackiej to w obu przypadkach przewidziano dokładnie ten sam termin końcowy inwestycji. Przypada on najpóźniej na 30 września tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group