Jestem Blanka - pokochaj mnie!

12.04.2015   Autor: Redakcja
---

Oto kolejna podopieczna schroniska dla psów w Pile. Blanka jest mieszanką labradora z leonbergiem. Imię suczki jest odwrotne do jej umaszczenia. Ma 4 lata i dopiero niedawno znalazła się w psim przytułku Jej numer schroniskowy to PA-2169.

Blanka przez te 4 lata mieszkała ze ludźmi w mieszkaniu w bloku. Spała na tapczanie, jeździła ludźmi samichodem, bawiła się z nimi, była przez nich karmiona, pieszczona, kochana. Ale czy naprawdę była przez nich kochana?

- Dzisiaj życie Blanki uległo radykalnej zmianie. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy spędziła noc nie w ciepłym łóżku, a w zimnym schroniskowym boksie... Nie ma tu jej dobrze znanego legowiska, jej miseczki, rąk do głaskania. Pewnie każdy się zastanawia, dlaczego... Cóż... Wiadomo, są 3 powody oddawania zwierzaków do schroniska: dziecko, alergia i wyjazd. Jak myślicie, który to przypadek? Dziecko... Bo Blanka jest agresywna w stosunku do dziecka... Do starszego syna nie jest i nie była, a do najmłodszego dziecka jest... Warczy, rzuca się... trzeba pilnować, by nie zrobiła krzywdy... - tłumaczy Marzena, wolontariuszka w schronisku w Leszkowie. - Blanka jeszcze miesiąc będzie musiała być w schronisku, bo czeka ją kwarantanna, ewentualne szczepienia i sterylizacja, ale już szukamy jej domku... Ona nie odnajdzie się w schronisku... Zginie tam, umrze z tęsknoty i żalu...

Opinia zoopsychologa: - Sunia jest psem zrównoważonym, komunikatywnym. W domu zachowuje się poprawnie, nie niszczy, nie wokalizuje nadmiernie. Jest psiakiem starającym się nie przeszkadzać domownikom w czynnościach. Uwielbia zabawę piłeczką. Nie przejawia zachowań agresywnych w sytuacji, kiedy jest w posiadaniu ważnej dla siebie rzeczy czy jedzenia. Na spacerze zachowuje się również poprawnie, ładnie chodzi przy opiekunie. Stosunek do innych psów obojętny, lecz w kierunku ich unikania. Wykazuje obawę w stosunku do dzieci, stara się ich unikać. Nie nawiązuje z nimi relacji. Akceptuje dzieci starsze - młodzież. Pies wykazuje sporą chęć do pracy, uczy się bardzo szybko i chętnie. W przypadku osoby, która lubi aktywnie spędzać czas z psem, Blanka jest psem idealnym. W podsumowaniu - pies dla każdego. Nie wskazany jednak dom z małymi dziećmi.

Kontakt w sprawie adopcji:
do schroniska - tel. 697 994 888
do wolontariuszki Marzeny - tel. 662 069 053 (po godz. 15.00) ewentualnie sms.

Przeczytaj więcej o: pies, schronisko, świątynia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group