Zakupy w internecie: straciła 26 tysięcy złotych!

06.04.2015   Autor: Redakcja
---

Wałecka policja ostrzega przed zakupami przez internet. W ostatnim czasie na terenie powiatu doszło do kilku przypadków oszustw internetowych. W wyniku tylko jednego z nich kobieta straciła aż 26 tysięcy złotych.

Pewna mieszkanka gminy Wałcz na jednym z portali internetowych zamówiła minikoparkę. Pokrzywdzona w wyniku oszusta internetowego straciła 26 tysięcy złotych. Kobieta widząc na jednej ze stron internetowych zdjęcia minikoparki, skontaktowała się z oferującym sprzęt. Ten polecił przesłanie przelewem wskazanych pieniędzy, po czym kontakt ze sprzedającym uwał się.

Inny naciągacz, oferując pracę w Holandii, wyłudził od pokrzywdzonych pieniądze za zakwaterowanie, a w jeszcze innym przypadku, sprawca podczas aukcji internetowej wprowadził w błąd kupującego co do zamiaru wystawionego do sprzedaży telefonu i uzyskał korzyść majątkową.

- Wybierając zakupy przez Internet należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zanim dokonamy zakupów, warto poszukać komentarzy na temat sprzedającego, a także jeśli to możliwe wybierać płatność za pobraniem. Taka metoda świadczy o wiarygodności sprzedającego. Uważajmy na super okazje! Chrońmy swoje dane osobowe – radzi Beata Budzyń, rzecznik wałeckiej policji.

Przeczytaj więcej o: walcz, zakupy internet, kajaki piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group