Asta Video Fest

Spółdzielnia otworzy restaurację

03.04.2015   Autor: Artur Maras
---

W Pile powstanie kolejna spółdzielnia socjalna. Jej działania skupią się głównie na prowadzeniu restauracji, która powstanie w remontowanym dworcu PKP oraz na działalności poligraficznej.

Jest to szansa na pracę dla kilkunastu bezrobotnych osób z naszego regionu. - Kluczową działalnością ma być gastronomia na dworcu. Planujemy tu uruchomienie restauracji z kawiarnią – mówi Adam Leszczyński, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Pile.

Dawniej restauracja mieściła się w sali cesarskiej pilskiego dworca. Miasto chce powrócić do tej tradycji wynajmując wyremontowaną salę od PKP. Powstanie tam restauracja z kawiarnią, a prowadzona będzie przez spółdzielnię socjalną.
Dotychczas było tak, że w ramach projektów współprace podejmowały dwie gminy. Ta ma mieć charakter ponadregionalny bo udział w tym przedsięwzięciu weźmie ich aż sześć. Gmina Piła będzie współpracować, z Krajenką, Łobżenica, Wyrzyskiem, Chodzieżą oraz powiatem chodzieskim. Każdy z tych samorządów będzie prowadził własne działania. Dla Piły kluczowa ma być restauracja i poligrafia.

Działalność poligraficzna związana będzie z potrzebami samorządu. Zamiast zlecać drukowanie broszur czy informatorów firmom nawet spoza województwa, będą wykonywane na miejscu. W powstałej spółdzielni prace znaleźć ma kilkanaście osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group