Szansa dla młodych

21.03.2015   Autor: Magdalena Lach
---

w ZSP1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Quad/Graphics z uczniami klas III i IV Technikum Informatycznego.

Korporacja ta w swoich działach IT zatrudnia ponad 600 informatyków na 3 kontynentach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Europie. Polski oddział - Centrum Technologii Informatycznych w Pile ściśle współpracuje z pozostałymi działami IT na świecie. W samej Pile pracuje blisko 100 ekspertów z różnych obszarów IT, a do końca tego roku pilski oddział ma liczyć 120 specjalistów. Zatrudnienie znajdują  m.in.: programiści i inżynierowie oprogramowania, testerzy oprogramowania, administratorzy  i analitycy systemów informatycznych oraz specjaliści  IT HelpDesk.

Goście  z  Centrum Technologii Informatycznych w Pile przedstawili uczniom Technikum Informatycznego swój profil działalności, a także jak wygląda ich typowy dzień pracy. Przedstawiciele CTI Pojawili się w pilskiej placówce ponieważ poszukują ludzi młodych, ambitnych, nie bojących się nowych wyzwań, a także chcących osiągnąć sukces zawodowy.

Podjęcie u nich pracy wiąże się również z wyjazdami treningowymi do głównej siedziby Quad/Graphics w USA. Po oficjalnej części spotkania młodzież miała możliwość, porozmawiania z przedstawicielami firmy Quad/Graphics i dopytania o interesujące ich szczegóły.

Spotkanie powinno być impulsem dla młodzieży. Należy zdobywać wykształcenie w zawodach, które są poszukiwane na naszym lokalnym rynku pracy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group