Kiedy remont pilskiego wiaduktu?

17.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje remont pilskiego wiaduktu. Wiosną po rozstrzygnięciu przetargu, ruszą prace nad prawą nitką prowadzącą z centrum miasta w stronę al. Poznańskiej. Na czas prac, część wiaduktu zostanie wyłączona z ruchu. Ten z kolei ku niezadowoleniu kierowców odbywać się będzie tylko po wyremontowanej lewej stronie.

- Chcemy wyremontować tę spodnią część oraz górną po której uczęszczają kierowcy. Zostaną ułożone nowe warstwy, izolacja, wpusty, dreny, izolacje energochłonne i oświetlenie. Zostanie także ułożona nowa dwuwarstwowa masa bitumiczna – tłumaczy Alina Cieślak rzecznik GDDKiA w Poznaniu

Wcześniej GDDKiA wyremontował lewą nitkę wiaduktu, którą przywrócono do ruchu w połowie czerwca ubiegłego roku. W ramach tamtych prac wymieniono elementy wyposażenia, w tym nawierzchnię jezdni i chodnika. Dokonano również wzmocnienia podpór oraz odnowiono zejście na peron dworca kolejowego.

Wiadukt liczy sobie blisko 40 lat i wdrażany od jakiegoś czasu generalny remont był konieczny. Trzy lata temu, na przystanek autobusowy spadł betonowy odłamek, kilka lat wcześniej tuż po przejeździe pociągu, na tory spadła betonowa podpora. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie ucierpiał.

Poprzednie roboty prowadzone na pilskim wiadukcie kosztowały Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad 7 mln 200 tys. zł Prace na drugiej nitce wiaduktu, planowo mają potrwać do lipca 2016 r. czyli ponad rok czasu. Koszt remontu tej części, poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group