Na gokarty? Do Piły!

20.02.2015   Autor: Artur Maras
---

W Pile powstaje tor kartingowy z prawdziwego zdarzenia. Prace są już na ukończeniu, a pierwsi chętni gokartowych wrażeń będą mogli zaznać już w marcu.

Pomysł na stworzenie toru kartingowego w Pile zrodził się z zainteresowań jego właściciela, Jarosława Bużantowicza. Według niego będzie to jeden z lepszych torów kartingowych w naszym regionie. -Tor będzie dochodził do 400 m b.,  czyli jest jednym z większych obiektów halowych. Sprzęt są renomowanej firmy Caroli. Gokart taki pozwoli osiągnąć naprawdę duże prędkości, dochodzące do 70 km/h - mówi właściciel toru.

Tor znalazł swoje miejsce przy ulicy Warsztatowej 8, obok siłowni. Co prawda wcześniej, w mieście znajdował się tego typu tor, ale był to obiekt bez zadaszenia i nie przetrwał próby czasu. Na powstającym torze kierowców nie będą ograniczać warunki atmosferyczne, ponieważ obiekt jest w całości zadaszony. Prowadzone prace obecnie są na ukończeniu. Robotnicy muszą jeszcze wyczyścić nawierzchnie toru, zamontować balustrady a potem zostanie zamontowana cała elektronika. Planowany termin otwarcia przypada na marzec tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group