Asta Video Fest

Pieszy potrącony na pasach

28.01.2015   Autor: Redakcja
---

Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na pasach potrącił mężczyznę.

- We wtorek,  po godzinie 19.00 dyżurny chodzieskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych przy ul. Zwycięstwa. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący citroenem berlingo na przejściu dla pieszych nie udzielił pierwszeństwa 69-letniemu mężczyźnie i potrącił go - informuje sierż. sztab. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik KPP w Chodzieży. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala. Na szczęście mężczyzna doznał tylko ogólnych potłuczeń i po badaniach lekarskich został zwolniony do domu.

- Kierujący samochodem był trzeźwy, ale w związku z tym, że stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania, informując jednocześnie o odstąpieniu od nałożenia mandatu karnego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do sądu - dodaje rzecznik.

fot. KPP Chodzież

Przeczytaj więcej o: policja, chodziez, potrącenie pieszego,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group