Wpadli podczas kontroli drogowej

17.12.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo.

Był środek nocy, kiedy policjanci z Krajenki patrolowali ulice miasteczka. Na jednej z nich zauważyli volkswagena polo na numerach rejestracyjnych spoza województwa wielkopolskiego. - Postanowili, zatrzymać pojazd do policyjnej kontroli drogowej. Przeczucie mundurowych było trafne, bo w trakcie kontroli pojazdu w bagażniku i na tylnym siedzeniu znaleźli miedziane uzwojenia oraz narzędzia służące do ich kradzieży. Kierujący i pasażer w żaden sposób nie potrafili wyjaśnić jak weszli w ich posiadanie. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są o dokonanie kilku kradzieży miedzianych uzwojeń pochodzących z elektrycznych transformatorów usytuowanych w różnych częściach naszego powiatu. Funkcjonariusze

zabezpieczyli część skradzionych przewodów i uzwojeń oraz sprzęt do ich pozyskania z urządzeń elektrycznych. Ze wstępnych wynika, że suma strat może sięgać 9 tys. złotych - informuje Maciej Forecki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

39-letni i 49-letni mieszkańcy gminy Krajenka trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni złotowskiej komendy i krajeńskiego komisariatu traktują sprawę jako rozwojową.

Przeczytaj więcej o: zlotow, krajenka, złodzieje,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group