Kto jest kim w Sejmiku?

03.12.2014   Autor: Redakcja
---

1 grudnia odbyła się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego V kadencji. Nowo wybrani radni rozpoczęli swoją pracę od wyłonienia prezydium i powołania zarządu województwa.

Podczas pierwszej sesji Sejmiku wybrano marszałka i jego zastępców, a także przewodniczącego i jego zastępców.

Marszałkiem Sejmiku ponownie został Marek Woźniak z PO, a wicemarszałkami: Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski (obaj PSL). Członkami zarządu wybrano Leszka Wojtasiaka i Marzenę Wodzińską (oboje z PO).

*

W okręgu wyborczym nr 2 wybrano siedmioro kandydatów. Radnymi zostali: Krzysztof Paszyk (PSL), Jerzy Kado (PSL), Marcin Porzucek (PiS), Mirosława Rutkowska-Krupka (PO), Henryk Szopiński (PO), Zbigniew Ajchler (PO) i Stefan Mikołajczak (Lewica Razem).

Przewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego został Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego zastępcami wybrani zostali: Zofia Itman (Prawo i Sprawiedliwość), Mirosława Rutkowska-Krupka (Platforma Obywatelska) oraz Waldemar Witkowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej).

Krzysztof Paszyk ma 35 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zastępcą dyrektora w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. Mirosława Rutkowska-Krupka jest z wykształcenia ekonomistką, w latach 1994–1998 była prezydentem, a w latach 2002–2006 wiceprezydentem Piły. Była też radną powiatu pilskiego).

fot. UMWW

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group