Administracja publiczna a organizacje pozarządowe

19.11.2014   Autor: Redakcja
---

Aby skutecznie pomagać ludziom, a przede wszystkim wyrównywać szanse na normalne życie tym, którzy się zagubili niezbędne jest działanie organizacji pozarządowych.

Taką organizacją jest Fundacja Gębiczyn, która działa na rzecz dzieci i młodzieży z regionu czarnkowsko- trzcianeckiego, w zakresie działań edukacyjno-kulturalnych. - Zajmujemy się także działaniami na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z gminy i miasta Czarnków - mówi Stefan Wawrzyniak, prezes Fundacji Gębiczyn.

W programie opowiada o początkach działalności fundacji, o swoich i małżonki pasjach społecznikowskich oraz o trudnościach, jakie piętrzą się przed organizacjami pozarządowymi. - My akurat mamy ogromne szczęście, brakuje nam tylko "gwiazdki z nieba". Współpraca z władzami gminy przebiega wręcz modelowo i życzyłbym wszystkim, żeby tak było - zachwala lokalne władze prezes Wawrzyniak.

20 listopada w Pile odbędzie się konferencja pt. "Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych". Konferencja organizowana jest w ramach projektu "Obywatelska Wielkopolska". Celem tego projektu jest zwiększenie zakresu i poprawa jakości mechanizmów współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych w wielkopolskich jednostkach samorządu terytorialnego. Prezes Fundacji Gębiczyn weźmie w niej udział i będzie dzielił się swoimi doświadczeniami.

Więcej w programie "Gorący temat" dzisiaj (środa, 18 listopada) o godz. 19.30. Zapraszamy do TV Asta.

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, gorący temat, sarbka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group