Złodziej rowerów za kratkami

08.10.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Piły, podejrzanego o kradzież 8 rowerów. Mężczyzna odwiedzał budynki mieszkalne na terenie miasta i z klatek schodowych zabierał rowery.

Do jednej z kradzieży doszło 30 września przy ulicy Szybowników w Pile. Nieznany sprawca wszedł do jednego z bloków i ukradł z klatki schodowej rower discovery.

- Analizując zebrane w sprawie materiały funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili, że kradzieży dokonał 27-letni mieszkaniec Piły. W poniedziałek pilscy kryminalni zatrzymali amatora cudzej własności w miejscu zamieszkania przy ulicy Śródmiejskiej w Pile - informuje sierż. sztab Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Jak się okazało zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze siedem rowerów, które ukradł w tym roku na terenie Piły. W każdym przypadku działał według identycznego scenariusza - zabierał rowery, które stały na klatkach schodowych.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

*

Pilscy kryminalni odzyskali dwa rowery, które czekają na swoich właścicieli. Jeden z nich to rower giant koloru niebieskiego, który prawdopodobnie został skradziony z ulicy Kazimierza Wielkiego w Pile. Drugi to rower merida koloru niebiesko-czarnego, który padł łupem złodzieja przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

- Zwracamy się z apelem do właścicieli rowerów o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pile pod numerem telefonu 67 353 15 11 (sekretariat wydziału kryminalnego godz. 7.30-15.30) lub 997 (całodobowo) - dodaje Żaneta Kowalska.

Przeczytaj więcej o: policja, zatrzymanie, rower, złodziej,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group