Jakie zniżki i za ile ?

06.10.2014   Autor: Redakcja
---

Rodziny wielodzietne z Piły od kilku miesięcy mogą zgłaszać się po Kartę Dużej Rodziny. Zapewnia ona jej posiadaczom szereg zniżek i dodatkowych uprawnień. Sprawdziliśmy jakie ulgi i przywileje gwarantuje, jak również jakie są koszty wprowadzenia w Pile takiej karty.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, jednak maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Wśród podmiotów, które zgłosiły się do programu jest między innymi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zaproponowaliśmy by w ramach tej inicjatywy rodziny wielodzietne mogły skorzystać z 20% ulgi na zajęcia w naszej szkółce pływackiej i piłkarskiej – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Z swoją ofertą na przeciw rodzin wielodzietnych wyszedł także Aquapark i Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza, które przygotowały szereg zniżek dla swoich klientów.

Jeśli chodzi o Aquapark rodziny wielodzietne mogą liczyć na bilet zniżkowy na część wodną w kwocie 5zł. Natomiast jeśli chodzi o Centrum Strzelectwa Sportowego to cały czas chcemy pilanom przybliżyć ten obiekt, więc na każdej strzelnicy są zniżki dla dużej rodziny – podkreśla Krzysztof Kijak, prezes zarządu Centrum Rekreacji Wodnej Aqua-Pil.

Jak pokazują statystki zainteresowanie wyżej wymienionymi zniżkami nie zwala z nóg. Z oferty Aquaparku skorzystały do tej pory 23 osoby, a strzelnicy 7. Trochę lepiej wygląda sytuacja w Regionalnym Centrum Kultury, który wdrożył projekt wsparcia rodzin wielodzietnych.

Dzieci mogą korzystać z wszystkich sekcji, które u Nas funkcjonują. Pewnym nowym elementem jest korzystanie ze zniżek na zdarzenia artystyczne, koncerty, spektakle, ale takie, które My wskazujemy – mówi Stanisław Dąbek z Regionalnego Centrum Kultury.

Najbogatszą, a jednocześnie najbardziej korzystną ofertę zniżek dla rodzin wielodzietnych przygotował Miejski Zakład Komunikacji. Ulga przysługuje zarówno rodzicom jak i dzieciom, a może sięgać nawet 80%. Tak duży rabat wiąże się jednak z sporymi kosztami jakie musi ponieść MZK.

Trudno jest na początku oszacować koszty, bo to jest nowy projekt i dopiero wchodzi w życie. Wstępne koszty były szacowane na poziomie od 300 tys. złotych do 1 mln złotych – zaznacza Anna Kujawa, rzecznik prasowy MZK w Pile.

Ze wstępnych wyliczeń jakie udało Nam się ustalić koszty jakie z tytułu wprowadzenia Karty Dużej Rodziny w podmiotach, w których realną władzę sprawuje miasto wyniosą około 1,3 miliona złotych, czyli więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu zapowiedział prezydent Piotr Głowski.

O ostatecznych kosztach dotyczących wprowadzenia Karty Dużej Rodziny ciężko obecnie mówić. Podsumowanie roku pozwoli zobrazować Nam jakie generują się koszty związane z kartą – mówi Danuta Nowak-Bogusławska, kierownik biura prezydenta Piły.

Obecnie Kartę Dużej Rodziny w naszym mieście odebrało prawie 2000 osób. Wnioski o jej wydanie można pobrać w Urzędzie Miasta przy placu Staszica w Pile, a także z internetu - z oficjalnej strony Piły oraz ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Następnie, wypełniony wniosek należy dostarczyć do pilskiego Urzędu Miasta. Na wyrobienie plastikowej karty trzeba czekać około miesiąca od złożenia wniosku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group