ZUS przyjazny obywatelom

04.10.2014   Autor: Redakcja
---

W dniach 6 - 10 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje kolejną, trzecią już  edycję „Dni Ubezpieczonego”.

- Jest to akcja informacyjno-edukacyjna, która daje okazję do uzyskania informacji na wszelkie pytania nurtujące ubezpieczonych również w zakresie praw i obowiązków wynikających z systemu ubezpieczeń społecznych - informuje Małgorzata Jagiełka z pilskiego ZUS. - Od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 - 12.00 będzie można skorzystać z pomocy ekspertów  Oddziału ZUS w Pile m.in. w różnych tematach.

Oto zagadnienia, które zostaną poruszone:

6 października (poniedziałek): „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym w związku z podjęciem pracy za granicą w ramach państw Unii Europejskiej",

7 października (wtorek): „Abolicja, ulgi i umorzenia w opłacaniu składek”,

8 października (środa) „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym w związku z podjęciem pracy za granicą w ramach państw Unii Europejskiej",

9 października (czwartek): „Abolicja, ulgi i umorzenia w opłacaniu składek”,

10 października (piątek) „Abolicja, ulgi i umorzenia w opłacaniu składek” oraz „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym w związku z podjęciem pracy za granicą w ramach państw Unii Europejskiej".

- Podczas dni otwartych zainteresowani będą mogli założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, na którym każdy ubezpieczony może m.in. sprawdzić, czy płatnik składek  odprowadza za niego składki na ubezpieczenia społeczne oraz w jakiej wysokości, a także, czy członkowie najbliższej rodziny zostali prawidłowo zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego – dodaje Małgorzata Jagiełka.

Przeczytaj więcej o: zus, dni otwarte,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group