Którędy przebiegnie obwodnica Ujścia?

28.09.2014   Autor: Redakcja
---

Samorządowcy z Ujścia nie mogą dojść do porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebiegu obwodnicy Ujścia. Podczas niedawnego spotkania w Poznaniu poróżnili się co do wyboru wariantu przebiegu inwestycji.

Z przedstawionych trzech wariantów przebiegu przyszłej S-11 GDDKiA gotowa jest realizować wariant drugi, zgodnie z którym droga ekspresowa przechodzić miałaby między os. Górnym, a ulicą Ogrodową oraz przez Ługi Ujskie. Przedstawiciele GDDKiA argumentują swój wybór tym, że jest to najtańszy wariant budowy obwodnicy.

Na takie rozwiązanie nie zgadzają się samorządowcy, z burmistrzem Ujścia na czele. Ich zdaniem droga przebiegać powinna z dala od zabudowań miasta, przez tereny niezabudowane. Takiemu rozwiązaniu sprzyja trzeci wariant budowy obwodnicy.

Ostateczne decyzje o wyborcze wariantu podejmie GDDKiA w Warszawie. Tymczasem ujscy samorządowcy już zaapelowali do posłanki Marii Janyska oraz posła Stanisława Kalemby o wsparcie ich inicjatywy wyboru trzeciego wariantu.

Czy GDDiKA da się przekonać do ich racji? Tego na razie nie wiadomo. Bez odpowiedzi pozostaje również ważniejsze pytanie – kiedy obwodnica będzie zbudowana. Przekładana z roku na rok inwestycja zaplanowana jest bowiem obecnie w mało szczegółowym terminie „po roku 2020”...

Przeczytaj więcej o: GDDKiA, s11, obwodnica ujścia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group