PiS zwiera szyki przed wyborami

21.07.2014   Autor: Redakcja
---

- Chcemy, by krajowe porozumienie PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski pozwoliło na start prawicowej koalicji również w wyborach samorządowych. W tym zakresie prowadzimy rozmowy również z kolejnymi ugrupowaniami prawicowymi – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Marcin Porzucek, kandydat PiS na prezydenta Piły.

O porozumieniu Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem opinia publiczna poinformowana została w sobotę.

- Gdyby w wyborach do Europarlamentu PiS, Polska Razem oraz Solidarna Polska wystartowały razem, mielibyśmy prawie 40 procent, ten wynik w wyborach parlamentarnych dałby nam prawdopodobnie większość, która pozwalałaby stworzyć rząd bez patrzenia na ew. koalicjantów – komentuje Marcin Porzucek.

Dzisiaj radny sejmiku województwa i kandydat na prezydenta Piły zapowiedział również, że PiS będzie starać się, by koalicja już do jesiennych wyborów samorządowych poszła razem, w Pile, być może nawet w jeszcze szerszym, niż trzy wymienione wcześniej, ugrupowania.

- Takie rozmowy prowadzimy już od kilku tygodni i to w szerszym zakresie, niż te dwie partie. To będzie szeroka koalicja prawicy – mówił Marcin Porzucek.

Z kim jeszcze rozmawia pilskie PiS?

- Umówiliśmy się, że póki nie osiągniemy statecznego konsensusu, nie będziemy tego ujawniać – ucina jednak Porzucek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group